Facebook

NASIELSK. Kierowca BMW z 3 promilami chciał wręczyć łapówkę!

2020-01-31 2:45:02

Sporych kłopotów przysporzył sobie 32-latek, który kierował BMW mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna złożył funkcjonariuszom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnych czynności służbowych. Krzysztof K. został zatrzymany

Zdarzają się kontrole drogowe, które na długo zapadają w pamięci policjantów. Do jednej z nich doszło w środę 29 stycznia w Nasielsku. Policjant nowodworskiej drogówki zauważył BMW, którego kierujący „dziwnie” zachowywał się na drodze. Pojazd został więc zatrzymany do kontroli, a od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że mieszkaniec Ciechanowa, który siedział za kierownicą BMW, ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

A to jeszcze nie koniec. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej złożył interweniującym policjantom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za oddanie dokumentów, pojazdu i… umożliwienie mu dalszej jazdy. Mundurowi oczywiście nie przystali na propozycję nietrzeźwego 32- latka. Mężczyznę zatrzymano.

To jednak nie koniec jego kłopotów. Okazało się, że BMW, którym kierował nie ma ważnych badań technicznych. Pojazd odholowano.

Ciechanowianin usłyszał już zarzuty. Prokuratura rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec 32- latka dozór policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

foto poglądowe

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *