NASIELSK. Dachowała mając 2 promile

2022-02-16 6:04:46

Wczoraj (15.02) na terenie gminy Nasielsk doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca alfa romeo 32- latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

15 lutego br. około godz. 21:50 do dyżurnego nowodworskiej komendy policji wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jackowo Dworskie, na terenie gminy Nasielsk. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego. Okazało się, że kierująca alfa romeo 32-latka z powiatu pułtuskiego, jadąc od miejscowości Świercze w kierunku Nasielska, na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, po czym wjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała.

Funkcjonariusze wyczuli od kobiety silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 32- latka w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła “JADĘ, NIE PIJĘ!”.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…