NASIELSK. Chciała dać “łapówkę”, żeby nie trafić do więzienia

2022-04-14 11:37:21

51- latka z gminy Nasielsk, aby uniknąć odpowiedzialności karnej złożyła policjantom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Kilka dni temu mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku udali się na interwencję do Psucina. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zgłaszająca 51- latka jest poszukiwana. Zgodnie z nakazem doprowadzenia, wydanym przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie, kobieta miała do odbycia karę pozbawienia wolności. 51- latka za wszelką cenę chciała jednak uniknąć odpowiedzialności karnej. W pewnym momencie złożyła interweniującym policjantom obietnicę wręczenia “łapówki”, aby tylko nie trafić do więzienia. Policjanci zatrzymali mieszkankę gminy Nasielsk. Noc spędziła w policyjnym areszcie.
Zgodnie z kodeksem karnym, za składanie osobie pełniącej funkcję publiczną obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za naruszenie przez nią przepisów prawa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…