NASIELSK. Bieda w całej gminie

2017-03-11 2:00:33

Przed dwoma tygodniami opublikowaliśmy reportaż z zalanej wodą i błotem ulicy Traugutta w Nasielsku. Pod opublikowanym na naszej stronie internetowej materiałem wideo ze spotkania z mieszkańcami okolicznych ulic rozpętała się gorąca dyskusja. Wiele osób wskazywało, że Traugutta to nie jedyne nieprzejezdne miejsce. Otrzymaliśmy też kilka zaproszeń z kamerą w inne regiony gminy… i nie tylko.

Poproszony o komentarz do tych wypowiedzi burmistrz Nasielska, p. mgr Bogdan Ruszkowski potwierdza, że sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy ulicy Traugutta nie jest przypadkiem odosobnionym. Jego zdaniem, w podobnym położeniu są ludzie mieszkający przy około 40 procentach gminnych dróg.
W przesłanym do nas wyjaśnieniu burmistrz pisze między innymi:
„Z uwagi na panujące warunki gruntowe – nieprzepuszczalny grunt w okresie roztopów i intensywnych opadów deszczu następuje chwilowe pogorszenie przejezdności na tych drogach, również na ul. Traugutta (co zostało wykorzystane na zrealizowanym materiale filmowym ). Niemiej jednak jest to stan przejściowy. (…) …na chwilę obecną Gmina Nasielsk nie posiada zabezpieczonych środków finansowych na wykonanie tego „remontu”. Fragment ulicy Traugutta, odcinek około 165 m, nie kwalifikuje się do remontu tylko do wykonania zadania inwestycyjnego związanego z przebudową drogi. Główną przyczyną uniemożliwiająca realizację zadania – jest brak środków. Niemiej jednak co roku w ramach bieżącego utrzymania wykonywane są prace utrzymaniowe poprawiające przejezdność drogi w ramach tego uzupełniane jest kruszywo drogowe oraz wykonywane jest profilowanie.
Z chwilą poprawy kondycji finansowej Gminy lub pozyskania na ten cel środków zewnętrznych rozważone zostanie ujęcie tej inwestycji do realizacji w latach przyszłych.”
Dziękując panu burmistrzowi za niezwykle szczerą wypowiedź, jednocześnie zapewniamy, iż w najbliższej przyszłości będziemy drążyć ten temat. Naszym zdaniem jest on niezwykle istotny dla warunków, w jakich przyszło żyć wielu osobom.

PIOTR KORYCKI
p.korycki@tio.com.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *