Facebook

Napadli na 23-latka, żądali spłaty długu

2018-03-04 11:02:40

Nowodworscy policjanci prowadzą sprawę dotyczącą usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w nocy z 9/10 lutego 2017 w Strubinach gm. Zakroczym. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych w tym postępowaniu.

W nocy z 9/10 lutego br. nowodworska policja otrzymała zgłoszenie, że 23-letni mężczyzna w rejonie lasu w Strubinach, został zaatakowany przez kilku mężczyzn. Natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze. Wstępnie ustalili, że pokrzywdzony spotkał się tam ze znanymi mu osobami, którzy poprzez bicie, groźbę, a także zniszczenie auta chcieli od niego pieniędzy. Jak się później okazało, prawdopodobnie chodziło o rozliczenia finansowe.

W toku podjętych czynności, policjanci w ciągu 48 godzin ustalili i zatrzymali 3 podejrzanych. 24-letni Konrad K., 26-letni Jakub K. i 32-letni Daniel J. po przedstawieniu zarzutów trafili na 3 miesiące do aresztu.

Po kilku dniach został zatrzymany kolejny podejrzany, 21-letni Damian G., wobec którego został zastosowany dozór policji. Taki sam środek zapobiegawczy dostał piąty z podejrzanych, 29-letni Adam M., który sam zgłosił się do organów ścigania.

Wszystkim mężczyznom może teraz grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *