Najnowszy numer Tygodnika już w kioskach

2017-12-06 11:43:13

W tym numerze (TN 49) poruszamy m.in. następujące tematy:

Łukasz – sprawca czy ofiara?
Ponad miesiąc temu w Cegielni Kosewo zginął tragicznie piętnastoletni Sebastian. Na idącego chodnikiem chłopca najechał rozpędzony samochód. Kierowca zbiegł a poszkodowany po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Za pomoc w schwytaniu sprawcy rodzina i krewni wyznaczyli wysoką nagrodę a jego ojciec publicznie zapowiadał sprawcy: “Zabiłeś mi syna – znajdę cię!” Dziś zabójca jest już znany. Tymczasem…

Nie ma zagrożenia dla ludzi
W związku z potwierdzeniem występowania przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików w powiecie legionowskim, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że ASF to nieuleczalna, wysoce zakaźna i zaraźliwa, wirusowa choroba świń domowych wszystkich ras oraz dzików.

Książę, nasz sąsiad
Z Panem Bohdanem Ostyk-Syrewiczem spotykamy się w jego maleńkim, zakroczymskim mieszkanku. Prawdziwy książę krwi, potomek królów i polskich bohaterów, podzielił los niemal całej arystokracji. Po kilkudziesięciu latach życia bujnego, szumnego i pełnego przygód, osiadł w zakątku Zakroczymia

Lodowisko od 9 grudnia
Od dwóch lat, w centralnej części Nowego Dworu nie było lodowiska. Mieszkańcy nie ukrywają, że wędrówka na Osiedle Młodych, by pojeździć na łyżwach jest dla nich męcząca. Czy w tym roku miasto zdecyduje się zainwestować w miejskie lodowisko? Kiedy w końcu pojeździmy na łyżwach?

Łatwiej o pomoc
Od 1 stycznia 2018 roku w godzinach 7-19 w Nowym Dworze Mazowieckim dyżurować będzie dodatkowa karetka z podstawową obsadą medyczną. Takie założenie prezentuje Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie Województwa Mazowieckiego.

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie deptaka
Podczas sesji Rady Gminy Czosnów, która miała miejsce 30 listopada br., radni podjęli uchwałę w sprawie przeznaczenia środków na budowę deptaka w Czosnowie, na ulicy Strażackiej.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…