Najciekawsze filmy dramatyczne

2020-04-04 2:23:49

Lubisz kino, które porusza duszę i umysł? Szukasz wartych uwagi tytułów? Mamy coś dla specjalnie dla Ciebie. Przedstawiamy listę najlepszych filmowych dramatów, które na długo zapadają w pamięć każdego widza. Określenie dramat filmowy zostało zapożyczone z literatury. Do dramatów często zalicza się produkcje, które ze względu na swoją konstrukcję nie pasują do znanych od lat gatunków filmowych. Często do dramatów zaliczane są filmy obyczajowe i o charakterystyce społecznej lub psychologicznej.

 

Najlepsze filmy dramatyczne

 

Nasze zestawienie zaczynamy od kultowego filmu “Zielona mila” w reżyserii Franka Darabonta. Ten amerykański dramat swoją premierę miał szóstego grudnia 1999 roku. Scenariusz produkcji został oparty na powieści Stephena Kinga. Film w 2000 roku dostał nominację do Oscarów w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor, najlepszy scenariusz adaptowany i najlepsza muzyka filmowa. Ostatecznie dzieło nie otrzymało żadnej ze statuetek. Główne role w “Zielonej mili” grają Tom Hanks i Michael Duncan. Akcja filmu rozpoczyna się w 1935 roku. Paul Edgecombe grany przez wspomnianego Toma Hanksa pracuje jako strażnik w więzieniu Cold Mountain. Odpowiada za blok śmierci w którym przebywają najgroźniejsi przestępcy. To on eskortuje ich korytarzem nazywanym “Zieloną milą” do pomieszczenia, w którym są pozbawiani życia. Codzienna rutyna dobiega końca, gdy do więzienia trafia czarnoskóry skazaniec John Coffey. Jest oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek. Od jego przybycia w więzieniu zaczynają dziać się rzeczy, które zmieniają życie wszystkich pracowników zakładu.

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć amerykańskiego komediodramatu “Green Book” w reżyserii Petera Farrelly. Światowa premiera filmu miała miejsce 11 listopada 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Jak wynika z danych zagranicznych mediów film, którego budżet wyniósł 23 miliony, na całym świecie zarobił ponad 320 milionów dolarów. Produkcja w 2018 roku została nagrodzona Oscarami w trzech kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepszy scenariusz oryginalny. Główne role w tym wybitnym komediodramacie grają Viggo Mortensen i Mahershala Ali. Akcja filmu rozpoczyna się w 1962 roku w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciel klasy robotniczej Tony Lip zostaje kierowcą wybitnego czarnoskórego muzyka Dona Shirleya. Mężczyźni ruszają w trasę koncertową po południowych stanach USA. Choć na pierwszy rzut oka wszystko ich różni, to z czasem okazuje się, że to tylko pozory. Połączeni w walce ze stereotypami ruszają w podróż, która zaowocuję przyjaźnią na całe życie.

 

Filmy online, o których tutaj pisaliśmy, możecie znaleźć na platformach Netflix i HBO. Jeśli jednak żadna z tych produkcji nie jest dla was – sprawdźcie na Pinbook.pl więcej propozycji. Będziecie mieli tam nie tylko opisy z zakresu kinematografii i telewizji. Będziecie mogli również poczytać o gwiazdach, o newsach ze świata kina, o nowinkach z zakresu technologii. A jak czytanie was już znudzi – możecie pooglądać krótkie filmiki z YouTube, które udostępniane są na stronie. Pinbook to jeden z największych projektów firmy SPOKEO. Ale nie jest to ich jedyny projekt. Poznajcie również inne produkcje od SPOKEO.

 

SPOKEO – ich wszystkie serwisy

 

Pinbook jest bez wątpienia jednym z najbardziej dopracowanych projektów od SPOKEO. Ale nie jedynym. Firma ma bowiem kilka innych stron, nad którymi pracowała i pracuje do dziś. Wśród ich najpopularniejszych projektów mamy między innymi Infonumer, I-mobi czy PracaOnline albo Joob.pl. Infonumer to strona, która pozwala na sprawdzenie dowolnego numeru, jaki do nas dzwoni. Wystarczy wpisać ciąg cyfr w określone miejsce na stronie, a następnie pobrać raport, w którym znajdować się będą oceny i komentarze innych internautów. Na tej podstawie każdy może podjąć decyzję czy odbierać, czy zablokować numer. I-mobi to z kolei serwis pozwalający na lokalizowanie dowolnego telefonu, jedynie za pomocą specjalnej aplikacji, którą uprzednio trzeba zainstalować na telefonie. Dostajemy wtedy mapę z oznaczeniem miejsca przebywania właściciela komórki, z dokładnością do jednego metra. Oprócz tego otrzymujemy kilka dodatkowych funkcji np. możliwość pobrania przychodzących i wychodzących połączeń i SMS-ów. Pozostałe serwisy to serwisy z pracą. Każdy z nich jest inny, oferuje zupełnie inne rodzaje ogłoszeń. Ale łączy je jedno – pomogą znaleźć idealne zatrudnienie. To takie proste! Jeśli tutaj nie znaleźliście niczego dla siebie, spośród serwisów SPOKEO, to wejdźcie na ich stronę internetową, aby zapoznać się z resztą propozycji.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *