Nagrody dla najlepszych

2015-07-22 12:52:45

Sportowcy, trenerzy oraz artyści z gminy Czosnów otrzymali statuetki i nagrody za swoje wysokie osiągnięcia

Rada gminy Czosnów, a potem komisja ds. nagród w składzie: Antoni Kręźlewicz, Mirosław  Bielecki, Zofia Wojcieska i Katarzyna Grabska-Gliwka przyznała nagrody dla najlepszych sportowców. Za wyniki sportowe tytuł sportowca roku 2015, puchar oraz nagrodę w wysokości 4 000 zł przyznano Andrzejowi Radzikowskiemu – najlepszemu ultramaratończykowi nie tylko w gminie Czosnów, ale w całej Polsce. Sportowiec właśnie wrócił z wojażu sportowego, gdzie zajął 2. miejsce w ultrabalatonie, czyli wielogodzinnym biegu. A. Radzikowski jest mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym, podczas tego czasu udało mu się przebiec 251 km.

– Dla mnie ultramaraton zaczyna się od 80 km, ponieważ do 80 km może przebiec każdy – żartuje ultramaratonczyk. – Prawdziwy ultramaraton jest wtedy, kiedy biegnie się cały dzień i całą noc i kończy się na drugi dzień. Po ponad 20 godzinach zaczyna się walką ze sobą, z głową i z całym światem i wtedy ma się naprawdę dosyć – dodaje sportowiec.

Komisja przyznała również nagrodę oraz pamiątkowe medale za wysokie wyniki sportowe oraz organizację zawodów sportowych Klubowi Sportowemu “Południe” na czele z prezesem i zarazem radnym Arturem Abramczykiem.

Statuetką i tytułem “Zasłużeni dla Sportu 2015” za działanie na rzecz sportu na terenie gminy Czosnów uhonorowani zostali Stanisław Wasilewski – trener i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowemu “Saper” w Kazuniu Nowym, Emil Wróblewski – dyrektor ZSP w Sowiej Woli oraz Marek Dobrowolski – trener i aktywny sportowiec.

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinach artystycznych, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali natomiast Przemysław Piekutowski – organizator koncertów z cyklu “Muzyka bliżej nas”, Kinga Bakierska za wysokie osiągnięcia w tańcu oraz Katarzyna Koseska – wokalistka.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…