Facebook
Na “pólku” będzie zabawa

2016-05-19 11:48:32

Dzięki staraniom radnej i jednocześnie przewodniczącej Zarządu Osiedla nr 4 – Krystyny Nasiadki – na boisku znajdującym się na ulicy Sempołowskiej powstanie plac zabaw.

Chyba każdy rodzic cieszyłby się, gdyby jego dziecko mogło skorzystać z nowoczesnego placu zabaw. Taki już niebawem pojawi się na boisku przy ulicy Sempołowskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.
W zeszłym roku nowodworska radna Krystyna Nasiadka złożyła do budżetu miasta wniosek o przyznanie na ten cel 50 000 złotych i… udało się. Wniosek radnej został rozpatrzony pozytywnie. Już niebawem najmłodsi mieszkańcy osiedla “pólko” będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw, w którego skład wejdą metalowe urządzenia zabawowe w postaci kilku huśtawek, zjeżdżalni, bujawki podwójnej, piaskownicy i wielu innych. Teren placu zabaw ma zostać ogrodzony, by nie mogły tam załatwiać swoich potrzeb zwierzęta.
W ubiegłym tygodniu wszystkie stare, spróchniałe zabawki zniknęły z boiska przy Sempołowskiej. Radna Nasiadka cieszy się z tego, że udało jej się otrzymać pieniądze z miejskiego budżetu na ten cel i zapewnia, że wszyscy będą zadowoleni z najnowszej inwestycji. Nie ukrywa również, że nie obawia się ewentualnych zniszczeń kompleksu zabawowego przez wandali, ponieważ cały teren boiska jest monitorowany 24 godziny na dobę.
Dodatkowym atutem placu zabaw przy Sempołowskiej będą krzewy, które zostały zasadzone w jego obrębie. Na ten cel przeznaczono 1 500 zł. Część krzewów została już zasadzona przez MZO, kolejna część pojawi się na dniach. Wszystkie rośliny radna Nasiadka wybierała osobiście.
Kiedy dokładnie ma powstać plac zabaw? Tego nie wie nawet sama pomysłodawczyni. Najprawdopodobniej nastąpi to jeszcze w tym miesiącu.
Warto wspomnieć, że w tym roku radna złożyła do Budżetu Obywatelskiego wniosek z projektem siłowni zewnętrznej. Czy uda się wygrać? Czas pokaże.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. rtyrtyuut odpowiedz

    Obok jest już plac zabaw dla tego osiedla stworzony przez radną Nasiadkę w miejscu wylewów szamba i naprzeciw psiego wychodka. Radna Nasiadka już nie wie co ma jeszcze zrobić, żeby przypodobać się naiwnym mieszkańcom tego osiedla. Ciekawe komu teraz będzie mydliła oczy przyznawaniem pucharów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *