Facebook

Na Paderewskiego będzie przystanek

2016-03-24 2:47:41

Wiele osób skarży się na brak zatoki autobusowej na ulicy Paderewskiego. Są to szczególnie starsi ludzie, którzy wychodząc z ośrodka zdrowia, chcąc dostać się do Modlina Twierdzy, Zakroczymia czy Pomiechówka, muszą udać się na przystanek znajdujący się na ulicy Modlińskiej. Koszmar ten już niebawem się skończy.
Podczas rozmów burmistrza Nowego Dworu Jacka Kowalskiego i zarządu powiatu nowodworskiego podjęto decyzję dotyczącą zmodernizowania ulicy Paderewskiego, należącej do powiatu.
Pierwszym elementem prac, które rozpoczną się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, będzie wybudowanie zatoki autobusowej, naprzeciwko ośrodka zdrowia.
– Jest to temat, który trzeba zrobić na cito. Skończyliśmy już konsultacje w tej sprawie. Mamy zgodę kolei oraz wspólnoty mieszkaniowej na wykorzystanie części ich terenu. Posiadamy również zgody wszystkich właścicieli lokali. Wszystko jest już zaplanowane i rozrysowane. Będzie na pewno lepiej niż jest, ponieważ aktualnie jest tam chaos i każdy parkuje jak chce – informuje burmistrz Jacek Kowalski.
Autobus będzie zjeżdżał do przystanku bezpośrednio z ronda. Budowa zatoki na ulicy Paderewskiego nie spowoduje zlikwidowania przystanku znajdującego się na ulicy Modlińskiej.
– Przystanek jest i po wybudowaniu zatoki na Paderewskiego nadal będzie działał – deklaruje burmistrz Kowalski.
To, kiedy ruszą prace związane z modernizacją ulicy Paderewskiego, uwarunkowane jest pozyskaniem środków zewnętrznych. Inwestycja ma zostać przeprowadzona w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Jak będzie wyglądała ulica Paderewskiego po zmianach?
– Jedna strona ulicy to będzie nasza ścieżka rowerowa i chodnik, czyli zrobimy ciąg pieszo-rowerowy. Druga strona, należąca do powiatu, to będzie sam chodnik. Środek to oczywiście jezdnia. Dodatkowo ulica Paderewskiego będzie bogata w zieleń. Powiat ma się tą zielenią zająć. Jest to projekt łączony – mówi o inwestycji burmistrz.
Miasto w ostatnim czasie zmienia się w niewyobrażalnie szybkim tempie. Wystarczy spojrzeć na ulicę Warszawską czy nową Modlińską oraz na powstające Centrum Handlowe HIT. Czy Nowy Dwór Mazowiecki, po całej jego modernizacji, zostanie nową stolicą Mazowsza?

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…