Na Mazowszu powstaje pierwsza klasa celno-skarbowa

2022-03-22 12:54:57

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie podpisała Porozumienie o współpracy z LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Rekrutacja do nowopowstałej klasy rozpoczęta


Utworzenie klasy o profilu celno-skarbowym w roku szkolnym 2022/2023 jest pilotażową innowacją pedagogiczną dotyczącą wdrożenia działań w procesie kształcenia oraz współpracy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Uroczyste podpisanie Porozumienia nastąpiło 15 marca br. przez Pana Bartosza Zbaraszczuka, Dyrektora Izby oraz Panią Izabelę Nowak-Piłkę, Dyrektor Szkoły. Na jego mocy Izba objęła swoim patronatem klasę o profilu celno-skarbowym oraz zobowiązała się do udzielenia wsparcia organizacyjnego i merytorycznego z zakresu zagadnień celno-skarbowych.
Autorski program nauczania będzie prowadzony w ramach jednego przedmiotu o nazwie Przysposobienie do Służby Celno-Skarbowej. Klasa będzie miała rozszerzenia z trzech przedmiotów tj. historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka angielskiego. Zakres tematyczny nauki obejmuje między innymi: rolę i zadania Służby Celno-Skarbowej, przepisy regulujące jej funkcjonowanie, ceremoniał i musztrę, a także tematy z zakresu etyki zawodowej i kultury organizacji.
Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodych ludzi służbą dla Państwa w strukturach mundurowych, przygotowanie przyszłych zasobów kadrowych Krajowej Administracji Skarbowej oraz umożliwienie im zdobycia nowych umiejętności.

Informacja Prasowa
Urząd Skarbowy w Nowym Dworze Mazowieckim

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *