Facebook

Można “śledzić” pociągi z Nasielska

2017-08-08 12:33:36

Od początku sierpnia na linii kolejowej Nasielsk – Sierpc (nr 27) działa system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej. Za pomocą kilku kliknięć w smartfonie czy tablecie można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasz pociąg.

Aby sprawdzić, czy połączenie, na które czekamy, przyjedzie zgodnie z planem, wystarczy – za pośrednictwem “Sklep Play” (system Android, system IOS) – ściągnąć na swoje urządzenie aplikację tropKM.

Dzięki niej podróżni mają dostęp do interaktywnej mapy, na której mogą zobaczyć aktualną pozycję pociągu wraz z informacją o jego numerze, relacji oraz aktualnej prędkości z jaką się porusza (pozycja jest aktualizowana automatycznie co 15 sekund). System umożliwia także określenie wielkości opóźnienia pociągu (jeżeli występuje), opis taboru i utrudnień na linii. Dodatkowo pasażer ma możliwość sprawdzenia aktualnego rozkładu jazdy pociągów.

– Dziś większość z nas praktycznie nie rozstaje się z telefonem czy tabletem, a możliwość sprawdzenia przez aplikację tropKM, gdzie aktualnie znajduje się nasz pociąg, to duże udogodnienie – mówi marszałek Adam Struzik, cytowany przez rynek-kolejowy.pl. Samorząd Województwa Mazowieckiego jest jednym z partnerów projektu.

System został uruchomiony pilotażowo, a dwa kolejne miesiące to zbieranie opinii i uwag jego użytkowników.

– Chcemy rozwijać system informacji pasażerskiej, a ten projekt będzie, mam nadzieję, przykładem dobrej praktyki, którą będziemy kontynuować, rozszerzając o kolejne linie obsługiwane przez pociągi Kolei Mazowieckich – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

System śledzenia pociągów działa też na linii nr 33 (Sierpc – Płock – Kutno).

rynek-kolejowy.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…