Facebook
Motocykliści szaleją przy szkole

2016-06-23 10:45:43

Pod koniec ubiegłego roku przy ul. 29 listopada w Modlinie Twierdzy pojawiło się tzw. aktywne przejście dla pieszych. Specjalne czujniki wychwytują ciepło człowieka i uaktywniają diody, zapalające się, gdy pieszy znajduje się na pasach. Mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się jednak, że kierowcy, wbrew oczekiwaniom, wcale nie zwalniają częściej przed aktywnym przejściem.

Temat został poruszony podczas zebrania Zarządu Osiedla nr 6, które odbyło się w miniony wtorek, 14 czerwca. Na spotkaniu obecny był burmistrz Nowego Dworu – Jacek Kowalski
– Teraz zaczął się sezon motocyklowy. Ja tam mieszkam, ja to obserwuję. Dzieciaki wychodzą z pobliskiej szkoły, a motocykliści jeżdżą tam nawet na jednym kole. Samochody też się nie zatrzymują – mówiła jedna z mieszkanek Modlina Twierdzy.
Jej zdaniem problem rozwiązałoby zamontowanie progów zwalniających. Jacek Kowalski był innego zdania.
– Motor sobie śmignie pomiędzy. Jeżeli ktoś ma inklinacje do takiej jazdy, to nic go nie powstrzyma. Poza tym powiem pani, że z doświadczenia wiem, że tam, gdzie stawiamy progi zwalniające, to potem mamy dwa razy więcej wniosków, żeby je usunąć. Ludzie nie lubią, jak mają hałas, a ci, co szaleli, co mają samochody za 1000 zł kupione, to i tak skoczą. Jeszcze radochę mają z tego, że skoczą – odpowiedział Jacek Kowalski.
Czy znajdzie się bat na piratów drogowych?

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *