MODLIN TWIERDZA. Jak za dawnych lat – tylko ładniej

2023-09-07 4:19:17

W niedzielny wieczór (3.09) sala kinowo-teatralna dawnego Kasyna Oficerskiego w Twierdzy Modlin, po raz pierwszy od kilkunastu lat wypełniła się po brzegi. W pachnących nowością wnętrzach odbył się pierwszy, pokazowy koncert męskiego trio wokalnego TRE VOCI.

Uczestnicy koncertu zbierali się pod budynkiem kasyna już wcześniej, by podziwiać odnowioną fasadę, która jeszcze kilka dni temu była zasłonięta płotem. Po wejściu do środka na pierwszy plan wysuwają się przepiękne schody i balkon z kutymi balustradami. Już w tym miejscu gości witała muzyka, wygrywana na skrzypcach przez artystkę z Warszawskiej Opery Kameralnej, która była współorganizatorem koncertu. Goście mieli okazję obejrzeć odnowione pomieszczenia, w tym salę balową z robiącym największe wrażenie sufitem. Wydarzenie było zorganizowane w ramach obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Kliknij, aby powiększyć

Cieszy mnie bardzo fakt, że udało się nam doprowadzić do końca to niezwykle trudne wyzwanie, którym była rewitalizacja Kasyna Oficerskiego. Dziś mogę powiedzieć, że jest tu jak za dawnych lat, tylko lepiej, nowocześniej i na miarę obecnych czasów – powiedział Jacek Kowalski, Burmistrz Miasta Samorząd Województwa Mazowieckiego wspierał nas finansowo przy remoncie kasyna, dlatego jest mi niezwykle miło, że to właśnie z okazji jubileuszu ćwierćwiecza samorządu dziś możemy się tu spotkać.

Zebranych gości przywitała również Agnieszka Kubiak-Falęcka, dyrektorka Nowodworskiego Ośrodka Kultury, który od 01.09 jest administratorem obiektu. Anna Brzezińska, radna sejmiku województwa w imieniu wicemarszałka Wiesława Raboszuka życzyła zebranym na sali gościom udanego odbioru i pogratulowała zakończenia remontu.

Kliknij, aby powiększyć

Ja nie chcę przedłużać swojego wystąpienia, bo wszyscy czekamy na muzyczną ucztę, ale chcę podkreślić, że jak tu siedzimy, razem bierzemy udział w historycznej chwili. To pierwsze wydarzenie w wyremontowanym GKO na długo zapiszę się w naszej pamięci – powiedział Krzysztof Kapusta, Starosta Powiatu Nowodworskiego.

Na scenie wystąpił zespół TRE VOCI pierwszy polski band pop-operowy, który wykonał covery znanych utworów muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. – To nie jest pierwszy nasz koncert w ramach obchodów 25-lecia samorządu Mazowsza, ale pierwszy w tak wyjątkowych wnętrzach. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program muzyczny godny oprawy tego otoczenia, w którym się znajdujemy. – powiedział na przywitanie jeden z wykonawców.

Uczestnicy gromkimi brawami nagrodzili występ niezwykle charyzmatycznych artystów i w rozmowach z nami podkreślali, że miejsce jest przepiękne, odnowione z niezwykłą pieczołowitością i dbałością o każdy szczegół. Mieszkańcy życzą sobie, by tętniło życiem tak jak w dniu pierwszego koncertu. Już za tydzień kolejne wydarzenie w Kasynie – Koncert Galowy 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.
Oficjalne otwarcie kasyna z zaprezentowaniem całego harmonogramu wydarzeń, które będą odbywały się jesienią i zimą ma nastąpić w październiku br.

m.m.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *