MODLIN TWIERDZA. Znęcał się nad swoimi dziadkami

2022-12-09 10:56:59

Nowodworska prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego z nimi lokalu, wobec 19-latka z Modlina Twierdzy. Mężczyzna znęcał się nad osobami najbliższymi.

W tym tygodniu dzielnicowa Modlina Twierdzy pełniła służbę wspólnie ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Otrzymała informację, że w jednym z bloków w jej rejonie służbowym wnuk znęca się nad swoimi dziadkami. Policjanci udali się na miejsce, gdzie podjęli decyzję o zatrzymaniu 19- latka.
Z uzyskanych w toku prowadzonego postępowania informacji wynikało, że mężczyzna od 2018 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią i dziadkiem. 19- latek wszczynał awantury domowe, w trakcie których żądał od nich pieniędzy, niszczył wyposażenie gospodarstwa domowego, groził pozbawieniem życia, zniszczeniem mienia, wynosił ich mienie z domu, popychał i szarpał swoich dziadków.
Mieszkaniec Modlina Twierdzy trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji.
Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. 19-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad osobami najbliższymi. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia wspólnie z nimi zajmowanego lokalu mieszkalnego.
Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

APELUJEMY!
Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.
Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, jak już ofiara nie może sobie poradzić i nie ma pomocy z zewnątrz.
Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej – nie zwlekaj z pomocą. To osoby, które wiedzą, jak pomóc. Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz to akceptujesz.

podkom. Joanna Wielocha/ea
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *