MODLIN TWIERDZA. Postępują prace remontowe w GKO

2022-11-29 1:53:16

Remont dawnego Kasyna Oficerskiego w Modlinie Twierdzy wchodzi w kolejny etap. Ekipy konserwatorsko-budowlane zakończyły pracę przy sufitach. Teraz zajmują się posadzkami

fot.: FB Jacek Kowalski – Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego

Prace remontowo- budowlane prowadzone są przez wyłonioną w przetargu firmę Budimpol z Warszawy; wykonawcę z doświadczeniem, który m.in. brał udział przy przebudowie Pałacu Branickich w Warszawie oraz innych budynków wpisanych do rejestru zabytków. Należy podkreślić, że remont kasyna jest prowadzony pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. Każde nawet najmniejsze detale muszą mieć zachowany historyczny wygląd i podczas modernizacji mają być doprowadzone do najbardziej pierwotnego stanu. Nad dbałością o szczegóły odtworzenia stanu pierwotnego czuwa specjalna komisja powołana przez MWKS.
W tej chwili cyklinowane są drewniane podłogi oraz trwają prace porządkujące teren na zewnątrz budynku.
Według wstępnych założeń zakończenie remontu planowane było na koniec bieżącego roku, ale termin zapewne się przesunie. Mieszkańcy z dużą niecierpliwością i ogromnym zainteresowaniem czekają na otwarcie jednego z najładniejszych zabytkowych budynków w mieście.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *