Modlin szuka prezesa. Oto wymagania

2017-07-06 5:00:24

Wykształcenie wyższe i co najmniej 5-letni staż pracy – najlepiej w branży lotniczej. To tylko niektóre wymagania, które musi spełniać kandydat/ka na prezesa portu lotniczego w Modlinie. Lotnisko właśnie rozpisało nowy konkurs na to stanowisko.

Od sierpnia zeszłego roku modlińskie lotnisko formalnie nie ma prezesa. Poprzedni konkurs, przeprowadzony latem 2016 r., nie wyłonił nowego szefa, a p.o. prezesa jest od tego czasu Leszek Chorzewski, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Przyszły zarządca lotniska w Modlinie musi spełnić określone wymagania. Niezbędne jest wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym trzyletni na stanowisku kierowniczym (preferowane jest doświadczenie w branży lotniczej).

Poza tym nie ma mowy o przeszłości kryminalnej – kandydat “nie może być skazany/a prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe”.
Do tego wymagana jest wiedza m.in. o zasadach funkcjonowania spółek państwowych, sektorze lotniczym, a także umiejętności oraz wiedza w zakresie kierowania zespołem.

W zgłoszeniu, które trzeba złożyć najpóźniej do 20 lipca, należy przesłać m.in. dwustronicową koncepcję dalszego funkcjonowania lotniska w Modlinie.

Port lotniczy w Modlinie należy w 34,43 proc. do Agencji Mienia Wojskowego, w 30,39 proc. do PPL, w 30,37 proc. do samorządu województwa mazowieckiego i w 4,81 proc. do Nowego Dworu Mazowieckiego. Decyzję o powołaniu prezesa akcjonariusze muszą podjąć jednogłośnie.

Równocześnie władze spółki szukają także nowego rzecznika lub rzeczniczki. Po odejściu z pracy Magdaleny Bojarskiej na początku roku stanowisko to jest nieobsadzone.

red./pasazer.com/fot. modlinairport.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…