MODLIN STARY. Włamywacz złapany “na gorącym uczynku”

2022-12-22 11:43:22

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali „na gorącym uczynku” mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie włamań do domów.

W niedzielę po godz. 16:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał informację, że w Modlinie Starym, do domu jednorodzinnego próbują dostać się włamywacze. Uwaga i czujność 64- letniego sąsiada wzmogła się, gdy sprawcy wyłamali furtkę i drzwi tarasowe na posesję. Zostali jednak przepłoszeni przez psa zgłaszającego. Świadek od razu wezwał na miejsce załogę policji.
Mundurowi natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Gdy funkcjonariusze policji z psem służbowym dojeżdżali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został on zatrzymany przez nowodworskich patrolowców.
Policjanci ustalili, że nieopodal próbował dokonać również drugiego włamania. 33- latka osadzono w policyjnym areszcie. Mundurowi odnaleźli też zaparkowaną kilka ulic dalej skodę, którą jak się okazało przyjechał sprawca. Pojazd został zabezpieczony na parkingu depozytowym.
Obywatel Gruzji usłyszał już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem opuszczania kraju.
Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *