MODLIN. Meksykanin pobił pracownicę lotniska

2023-01-03 1:51:11

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Meksyku, który w Nowy Rok pobił 27- latkę na lotnisku w Modlinie. 29- latkowi nie spodobało się, że musi dopłacić za bagaż i rzucił się na kobietę z pięściami. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a napastnik do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Usłyszał już zarzuty do których popełnienia się przyznał i dobrowolnie poddał karze

Jak ustalili policjanci, 1 stycznia 2023 r. po godz. 9:00 rano na terenie Portu Lotniczego Warszawa Modlin doszło do przykrego zdarzenia. Wylatujący z Polski Meksykanin wszczął awanturę z 27- letnią pracownicą obsługi lotniska po tym, gdy kobieta poinformowała go o konieczności dopłaty za bagaż. Wtedy to 29- latek rzucił się na nią i z agresją kilka razy uderzył ją w twarz. Pokrzywdzonej została udzielona pomoc medyczna.

Na miejscu Straż Graniczna zatrzymała agresora. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia, interweniujący w tej sprawie nowodworscy policjanci Wydziału Prewencji osadzili 29- latka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

27- letnia kobieta po opuszczeniu placówki medycznej złożyła na policji zawiadomienie. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy.
Obywatel Meksyku usłyszał zarzut z art. 157 § 2 kodeksu karnego, który mówi, że kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

29- latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

podkom. Joanna Wielocha/pk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *