Młodzi, zdolni, z medalami!

2017-07-19 9:17:47

W miniony weekend w Pułtusku odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. W kategorii kadetów NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki wystawił dwoje zawodników – Daniela Dołowego oraz Klaudię Bujnarowską, a towarzyszył im trener – Krzysztof Miałki.

Duży sukces cieszy

1 lipca trener Miałki, wraz z zawodnikami, udał się na obóz przygotowawczy do Pułtuska, gdzie była okazja poćwiczyć w zaprzyjaźnionym klubie KS Semiramida. Przygotowywali się tam również inni zawodnicy z kadry Mazowsza.

Rywalizacja rozpoczęła się w czwartek – 13 lipca – a jej zwieńczeniem były walki finałowe. Klaudia Bujanarowska odebrała swój medal już w sobotę, gdzie przegrała dopiero w finale. Jest to jednak ogromny sukces. Dla Klaudii, która trenuje boks od 5 miesięcy była to pierwsza impreza tej rangi. Ze wszystkimi rywalkami, z jakimi przyszło jej się zmierzyć na Olimpiadzie, walczyła już wcześniej. Wówczas przegrywała jednogłośnie na punkty, a dzisiaj jest wicemistrzynią Polski. Klaudia wywalczyła pierwszy w historii klubu medal w boksie kobiecym.

Natomiast Daniel Dołowy został Mistrzem Polski w kategorii kadetów. Daniel trenuje boks od 6 lat. Był Mistrzem Polski Młodzików, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w 2016 roku oraz V-ce Mistrzem Pucharu Polski.

Mistrz Polski odprawiony z kwitkiem

W tym roku jest to drugi tak znaczący sukces nowodworskiej sekcji we współzawodnictwie ogólnopolskim, w boksie olimpijskim. W kwietniu brązowy medal największej imprezy bokserskiej w naszym kraju, czyli Mistrzostwach Polski Seniorów, zdobył Norbert Borzęcki, który w boju o medal odprawił wielokrotnego Mistrza Polski – zawodnika boksu zawodowego.

Medale są owocem ciężkiej pracy, zarówno zawodników, jak i trenerów, którzy czuwają nad ich właściwym rozwojem, a także przygotowaniem do tego typu imprez. Sukcesy nadają sens pracy jaką wykonują zawodnicy oraz trenerzy oraz pokazują, że inwestowanie przez miasto pieniędzy w rozwój sekcji sportowych przynosi wymierne korzyści.

Wojciech Lewandowski / foto. Klub Bokserski NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…