MKS ŚWIT NOWY DWÓR MAZ. Co za finał! Puchar jest nasz!

2020-07-20 11:48:12

W finale Mazowieckiego Pucharu Polski Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał po rzutach karnych z Ursusem Warszawa 6:5. Po 90. minutach oraz dogrywce widniał wynik 3:3

 O wyniku finału rozegranego przy ul. Sportowej 66 w sobotnie południe, w dużym stopniu zadecydowały stałe fragmenty gry. W 10. minucie kapitan Ursusa Patryk Kamiński wykorzystał rzut karny, który kilka minut później uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył stojącego w bramce Świtu Mateusza Prusa i było już 0:2 na niekorzyść biało-zielonych. Jeszcze przed przerwą nowodworzanie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Rafała Maciejewskiego, który wykorzystał kolejną “jedenastkę” podyktowaną w tym spotkaniu.

W drugiej połowie ponownie Rafał Maciejewski z 11. metrów doprowadził do remisu 2:2. Najwięcej emocji wzbudziła trzecia bramka dla Traktorków zdobyta przez Sebastiana Szerszenia. Zawodnicy Świtu mieli pretensje do arbitra, że uznał gola nie odgwizdując faulu na ich bramkarzu. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do biało-zielonych. W 75. minucie na 3:3 wyrównał Michał Drewnowski.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydować musiały rzuty karne. W serii jedenastek lepszy okazał się Świt wygrywając 6:5. Gratulacje!

Medale oraz czeki w sumie na ponad 50 000 zł wręczył obu drużynom wiceprezes Mazowieckiego ZPN Witold Bogdański, Anna Matyjasiak oraz burmistrz Nowego Dworu Maz., Jacek Kowalski.

Bramki dla Świtu: Rafał Maciejewski `30. (k), `53. (k), Michał Drewnowski `74.

Bramki dla Ursusa: Patryk Kamiński `10. (k), `20., Sebastian Szerszeń `69.
W wyjściowej jedenastce Świtu zameldowali się: Prus – Kamiński, Drwęcki, Cuch, Kusiński, Tlaga, Basiuk, Michalik B., Wiśniewski, Maciejewski, Kwiatkowski.
Red./ fot. Ewa Gruszka

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *