Facebook

Mieszkania przyznawane po znajomości?

2016-06-23 11:15:21

Temat mieszkań komunalnych w gminie Zakroczym od dłuższego czasu wzbudza bardzo duże kontrowersje. Według niektórych mieszkańców lokale przyznawane są niesprawiedliwie.

Interweniujemy w sprawie przyznawania mieszkań komunalnych w gminie Zakroczym. Jedna z mieszkanek gminy twierdzi, że mieszkanie przydzielone nie jej, a innej rodzinie, było przyznane niesprawiedliwie, ponieważ ta rodzina znajduje się w lepszej, niż ona, sytuacji materialnej.
W lutym tego roku przy ulicy Koźmińskiego 10 było jedno wolne mieszkanie komunalne. Burmistrz stwierdził wtedy, że długo zastanawiał się nad tym, czy nie ogłosić przetargu na to mieszkanie, ponieważ pojawiło się zainteresowanie lokalem.
– Przeprosiłem sam siebie za to, że się zapomniałem. Po analizie podjąłem decyzję, że mieszkanie zostanie przyznane. Gmina nie będzie go sprzedawać. Środki, które mogłyby zasilić z tego tytułu budżet, nie będą znaczące, a jakiejś rodzinie odmieni się życie – powiedział przed czterema miesiącami burmistrz Artur Ciecierski.
W tym czasie powołana została trzyosobowa komisja, która miała przyznać lokal jednej z zakroczymskich rodzin.
– Zakładam, że zawsze ktoś będzie niezadowolony, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jako burmistrz muszę brać odpowiedzialność za swoje decyzje – kontynuował Artur Ciecierski.
Gmina w lutym posiadała jeszcze do rozgospodarowania dwa mieszkania komunalne. Teraz nie ma już żadnego. Burmistrz zapewnia, że wszystkie formalności związane z przyznawaniem przez gminę mieszkań są dopełniane zgodnie z prawem i nie po znajomości.
– W momencie, kiedy gmina posiada wolne mieszkanie komunalne, zawsze w sprawie jego przyznania proceduje komisja mieszkaniowa powołana przez burmistrza. Bierze się pod uwagę sytuację socjalna, rodzinną, a także miejsce na liście oczekujących. Wiem, że zawsze znajdą się rodziny niezadowolone. Przykro mi, skończyły się czasy, że przydzielano mieszkania w niejasnych okolicznościach. Odkąd pełnię urząd, nigdy nie zmieniłem stanowiska komisji – powiedział burmistrz Artur Ciecierski.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…