Mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie

2017-10-23 6:11:23

Warszawa jest niekwestionowanym liderem pośród polskich miast pod względem wielkości populacji, posiadając ponad dwukrotnie więcej mieszkańców niż drugi w zestawieniu Kraków. Stąd też nikogo nie powinna dziwić nadzwyczajna liczba nowych inwestycji deweloperskich, jakie są na jej terenie realizowane.

 

 

Mieszkania na każdą kieszeń

Na zakup mieszkania na rynku pierwotnym w stolicy może pozwolić sobie zarówno osoba zamożna, jak i rodzina o dość mocno ograniczonych możliwościach finansowych. W tym drugim przypadku należy jednak liczyć się z koniecznością pójścia na pewne ustępstwa i kompromisy. Najważniejsze z nich dotyczą oczywiście lokalizacji. Atrakcyjnie umiejscowione mieszkania cieszą się w tym mieście dużą popularnością, przez co osiągają zawrotne ceny.

Jednocześnie im bardziej oddalimy się od centrum, tym częściej będziemy natrafiać na deweloperów oferujących mieszkania w cenach najzupełniej akceptowalnych dla przeciętnego zjadacza chleba. Zresztą nie każdy w takim samym stopniu ceni sobie odległość od centralnych części miasta. Niektórym osobom bardziej odpowiada zakup lokum nieco na uboczu, z dala od hałaśliwego centrum.

Nowe lepsze niż używane

Choć mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie, takie jak np. na osiedlu 19.Dzielnica, osiągają zazwyczaj wyższe ceny niż nieruchomości używane (nie licząc wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacji), bardzo często posiadają one o wiele więcej zalet, docenianych zwłaszcza przez młodych ludzi.

Pomimo, iż nawet kilkudziesięcioletnie mieszkanie jesteśmy w stanie wyremontować i zaaranżować tak, aby wyglądało ultranowocześnie, nie jesteśmy w stanie w wystarczająco dużym stopniu wpłynąć na jego otoczenie: wiekową windę, brak miejsc parkingowych czy bezpiecznych miejsc do zabaw dla dzieci.

Możliwość wykończenia pod klucz

Niektóre osoby chętnie zdecydowałyby się na zakup nowego mieszkania od firmy deweloperskiej, jednak zniechęca je perspektywa jego wykańczania, często kojarzona z koniecznością poświęcenia znacznej ilości czasu na zorganizowanie całego procesu. Tymczasem coraz więcej deweloperów oferuje usługi polegające na przygotowaniu mieszkania pod klucz, które z punktu widzenia klienta stanowią pewnego rodzaju wybawienie.

Osoba z nich korzystająca musi bowiem jedynie zdecydować, jak chce mieć urządzone swoje lokum (deweloper lub firma z nim współpracująca dostarczy nam odpowiednie katalogi) i niczym innym nie musi się już martwić: ani kwestią zakupu materiałów, ani wynajęciem ekipy wykończeniowej. Opłata związana z przygotowaniem mieszkania pod klucz może ponadto zostać uwzględniona w kredycie hipotecznym.

Comments

comments

1 komentarz

  1. miłka9303 odpowiedz

    Ja widzę pewien trend wśród moich znajomych i młodych małżenstw z mojego otoczenia – większość z nich kupuje mieszkania w miejscowościach podwarszawskich. Tam są lepsze warunki do wychowywania dzieci – dużo zieleni, ogródek, cisza. Jeżeli chodzi o metraż, to też lepiej mieć przestronniejsze mieszkanie, które kupimy za cenę malutkiego mieszkania w stolicy. Dobre mieszkania są w Piasecznie, dużo inwestycji, np. jedna z lepszych – Dom Marzeń Piekut. Jest w czym wybierać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *