Mieszkańcy zostali bez wody

2017-06-20 8:06:06

W Boże Ciało – 15 czerwca, a więc w dzień wolny od pracy – postawiono na nogi pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu, a także wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy. Wszystko to za sprawą poważnej awarii wodociągu, która spowodowała, że znaczna część mieszkańców Zakroczymia została pozbawiona dostępu do wody.

– Poważna awaria, większość miasta bez wody. Walczymy już 6 godzin… Końca nie widać. Przepraszamy, robimy co możemy – taki wpis pojawił się o godzinie 04:56 na Facebooku Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu w dzień Bożego Ciała. Ze względu na awarię, nawet trasa procesji Bożego Ciała musiała zostać zmieniona.

Burmistrz z samego rana zadysponował wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, by te rozwoziły mieszkańcom wodę do celów sanitarnych. Wieczorem, z Warszawy, miał również przyjechać beczkowóz z wodą pitną, jednak około godziny 22:00 problem został zażegnany.

– Ta awaria pokazała bardzo wiele. Przede wszystkim to, na kogo możesz liczyć bez względu na wszystko. Przecież wczoraj było święto. Pracownicy ZGK mogli nawet telefonu nie odebrać. A jednak – napisał na swoim Facebooku burmistrz Artur Ciecierski.

Jak informuje włodarz, został wyciągnięty również jeden, bardzo ważny wniosek:

– ZGK musi się rozwijać. Bezwzględnie. Zaczęliśmy od zakupu ciągnika (kosiarka, pług, zamiatarka), a teraz trzeba myśleć o zakupie koparki. Kiedyś omawialiśmy tę kwestię. Ktoś powiedział, po co koparkę kupować, lepiej na te kilka interwencji wynająć. No to wczoraj (15 czerwca – przyp. red.) mieliśmy przykład jak kilka firm, co rozumiemy, nam odmówiło. Właśnie po to należy myśleć o rozwoju ZGK. Kilka godzin czekaliśmy na dużą koparkę – napisał Ciecierski.

Jeden z mieszkańców zapytał o koszty związane z usunięciem awarii. Burmistrz poinformował, że całkowity koszt związany z wynajęciem koparek wraz z operatorami, wywrotki, przywrócenia całkowicie terenu po awarii wyniósł około 17 000 zł brutto.

– Nie dająca się przeliczyć na jakiekolwiek koszty praca pracowników ZGK z dyrektorem na czele – dodał burmistrz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…