Facebook

Mieszkańcy wyszli na ulice: TIR STOP!

2018-04-15 9:20:48
W piątek – 6 kwietnia – mieszkańcy osiedla Okunin, zablokowali główną drogę prowadzącą przez to osiedle, by pokazać swój sprzeciw przejeżdżającym tamtędy TIR-om i samochodom ciężarowym. Protest miał również na celu zwrócenie uwagi władz na infrastrukturalne problemy tamtejszych mieszkańców.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Mieszkańcy osiedla Okunin czują się zaniedbani przez władze Nowego Dworu. Uważają, że traktowani są przez burmistrza po macoszemu. By pokazać swój sprzeciw wobec tej sytuacji, postanowili wyjść na ulicę i zablokować ruch.

Protest mieszkańców rozpoczął się o godzinie 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 631. Kierowcy przejeżdżających tamtędy TIR-ów, nie stosują się do obowiązujących tam przepisów ruchu drogowego, które zakazują wjazdu samochodów ciężarowych. TIR-y oraz inne ciężkie samochody powinny jeździć ulicą Przemysłową. Tak się jednak nie dzieje.

Celem mieszkańców, było zwrócenie uwagi na problem nie tylko władz miasta, ale również policji, szczególnie Wydziału Ruchu Drogowego. Protestujący zatrzymywali TIR-y i czekali na przyjazd załogi policji, by ta wypisała kierowcom mandaty. Niestety, akcja choć w słusznej sprawie, lekko wymknęła się protestującym spod kontroli. Po udanej próbie zatrzymania ciężarówki oraz jadącej ze strony przeciwnej betoniarki powstał ogromny korek. Między protestującymi, a kierowcami zatrzymywanych samochodów dochodziło do przepychanek słownych i ostrej wymiany zdań. Kierowcom TIR-ów puściły nerwy. Jeden z kierowców ominął TIR-em betoniarkę i chciał najechać na protestujących. Kierowca był bardzo agresywny, życzył protestującym, aby ktoś ich kiedyś potrącił, po czym odjechał rzucając w stronę mieszkańców Okunina wulgarne słowa. Jeden z mieszkańców oparł się o TIR-a. Jego kierowca uruchomił maszynę i próbował ruszyć, popychając mężczyznę do przodu. W pewnym momencie odpuścił. Mieszkańcy przepuszczali tylko samochody osobowe. Niestety, ci również nie wykazali zrozumienia i rzucali w stronę protestujących pasmo obelg za to, że musieli stać w ogromnym korku.

Policja przyjechała mniej więcej po godzinie od rozpoczęcia akcji protestacyjnej. Mieszkańcy Okunina przywitali funkcjonariuszy wielkimi brawami. Jeden z zablokowanych kierowców na widok policyjnego radiowozu, zaczął wycofywać się.

– Ucieka, on ucieka! – krzyczeli nowodworzanie. – Policja! Zróbcie coś, łapcie go! – nawoływała policjantów do reakcji jedna z uczestniczek protestu.

Policjanci nie zareagowali, wręcz w chamski sposób sugerowali, że nikt nie będzie im mówił, co mają robić.

– To wy odpowiadacie za to, co się tutaj dzieje. Wiedzieliście co się wydarzy, trzeba było siedzieć w domu – mówił jeden z policjantów.

Jedna z mieszkanek, w rozmowie z naszą redakcją powiedziała, że tutejszy dzielnicowy o wszystkim wiedział, a cała akcja była zgłoszona wcześniej. Prawdopodobnie to on doradził mieszkańcom, by Ci wyszli na ulicę i pokazali swój sprzeciw. Mieszkańcy planują napisać do Komendanta Powiatowego Policji skargę na działanie obecnych  na miejscu policjantów.

Jak poinformował podkom. Szymon Koźniewski z nowodworskiej policji, podczas akcji mieszkańców policjanci wypisali kierowcom TIR-ów 4 mandaty.

Mieszkańcy Okunina chcą jednego – świętego spokoju.

AB

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. javlike odpowiedz

    Oglądaliśmy spektakl, z przjaciòłmi potem dyskutowaliśmy. Odniòsł dobre wrażenie na ogòł. Co do scenariusza, mam zastrzeżenie nie tylko ja. Skąd pomysł pokazania Dzierżyńskiego w dobrym, ,pozytywnym świetle,że wstąpił się za Piłsudskim i zawdzięczając mu przyszłego Marszałka nie stracono? Przecież to bzdura! Aktorom i Pani L.Kiejzik natomiast ogromne BRAWA!!! viagra cheap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…