Miasto rozbłyśnie w Mikołajki

2017-11-26 3:20:51

Od kilku już lat, ulice Nowego Dworu są ozdabiane z okazji świąt Bożego Narodzenia. Władze miasta wynajmują firmę, która zajmuje się montażem świątecznych iluminacji.

W zeszłym toku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, na Facebooku naszego tygodnika opublikowaliśmy zdjęcie przedstawiające montaż świątecznych iluminacji na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Pod wpisem zawrzało. Wśród fali komentarzy można było zauważyć, jak dużą niechęć do urzędników mają mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego. Wszystko dlatego, że iluminacja w mieście, co roku jest taka sama, o co żal do władz mają mieszkańcy. Jak napisał jeden z użytkowników facebooka: – Od wielu lat te same opatrzone i nudne ozdoby.

Podczas zeszłorocznej rozmowy z burmistrzem, poinformowaliśmy go, że mieszkańcy nie są zadowoleni z takich samych, od kilku już lat, iluminacji świątecznych. Włodarz powiedział, że nikt z mieszkańców nie zwracał mu dotychczas na to uwagi i dodał, że jeśli mieszkańcy mają taką wolę to z pewnością urząd przeznaczy środki na zakup nowych iluminacji, które miałby się pojawić na ulicach Nowego Dworu w tym roku.

Okazuje się, że obietnica burmistrza po części tylko zostanie spełniona. Jak informuje naszą redakcję Aneta Pielach-Pierścieniak z nowodworskiego magistratu, nowe iluminacje pojawią się w tym roku, ale tylko w Parku Wybickiego. Natomiast, jeśli jednak chodzi o wymianę wszystkich świątecznych elementów iluminacji, nie ma na to szans.

– W przyszłym roku na pewno pojawią się nowe elementy świetlne, chociażby w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego jaki złożył ZO nr 9 – dodaje urzędniczka.

Uruchomienie iluminacji świątecznych w Nowym Dworze planuje się w Mikołajki – 6 grudnia.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *