Mężczyzna “bez tożsamości” w rękach nowodworskich funkcjonariuszy

2017-12-07 3:12:09

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku Modlin mężczyznę podającego się za ob. Danii, który posłużył się sfałszowanym dokumentem.

Po przylocie samolotu z Aten funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wylegitymowali mężczyznę, który do kontroli przedstawił duński paszport. Dokument wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, co do jego autentyczności, co zresztą po jego wnikliwej analizie potwierdziły liczne znamiona sfałszowania.

Dlatego też cudzoziemca zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty z art. 270 § 1 kk. – tj. „kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mężczyzna przebywa w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Nowym Dworze Mazowieckim do dyspozycji funkcjonariuszy z PSG Warszawa-Modlin. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, jak i z tego co przyznał sam cudzoziemiec, wszystko wskazuje na to, że jest obywatelem Iranu. To potwierdzą trwające czynności zmierzające do ustalenia zarówno jego narodowości, jak i tożsamości.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…