Facebook

Media: Lotnisku w Modlinie grozi zamknięcie

2017-09-15 10:12:51

Burzowe chmury nad lotniskiem w Modlinie. Konflikt między udziałowcami może doprowadzić do paraliżu lotniska – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W Modlinie trzeba pilnie wyremontować pas startowy. Problem w tym, że od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

A bez tego, jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Urząd Lotnictwa Cywilnego może zamknąć lotnisko w Modlinie – podobnie jak miało to już miejsce pod koniec 2013 roku.

Udziałowcami spółki są Agencja Mienia Wojskowego, Województwo Mazowieckie i Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPPL) – mający po ok. 30-34 proc. udziałów, a także z niespełna 5-proc. udziałem – Miasto Nowy Dwór Mazowiecki.

Udziałowcy spółki – za wyjątkiem PPL chcieliby inwestycję sfinansować z emisji obligacji. By jednak doszło do emisji musi być zgoda wszystkich udziałowców, zaś Porty Lotnicze za warunek zgody postawiły przejęcie pełnej kontroli nad spółką (51 proc.).

– Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, ULC może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa – mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska.

red./Dziennik Gazeta Prawna

Comments

comments

1 komentarz

  1. edek odpowiedz

    Czy nie jest to ewidentne celowe działanie na szkodę spółki ze strony PPL??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *