Facebook

Marzec: Zmiany w gastronomii, transporcie i szpitalu

2015-12-31 10:50:37

1. Weszły w życie nowe wzory dowodu osobistego. Z dokumentu zniknęły informacje takie jak: kolor oczu, adres zamieszkania i podpis posiadacza.

2. W Zakroczymiu prawnik zaczął udzielać bezpłatnych porad prawnych. Powołany został także biegły rewident, który – w związku z niejasnościami w sprawozdawczości budżetowej – przeanalizował finanse gminy z ostatnich 3 lat.
3. Sołtysi w gminie Pomiechówek zaczęli otrzymywać dietę w formie ryczałtu, a nie – jak to było wcześniej – za udział w sesjach.
4. Powiat nowodworski został wybrany „Stolicą Kultury Mazowsza”, a tym samym doceniony jako miejsce o wyjątkowych zasobach kulturalnych, historycznych i przyrodniczych. W 2015 roku na jego terenie odbyło się ponad 40 imprez kulturalnych (m.in. koncerty, przeglądy, wystawy, konkursy, wieczory poetyckie, festyny rodzinne, rekonstrukcje bitew historycznych). W przedsięwzięcie zaangażowane były wszystkie gminy.
5. W Pomiechówku Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Kulturalny Dzień Kobiet. Na panie czekało wiele atrakcji – warsztaty rękodzieła, warsztaty kosmetyki kuchennej, pokaz kulinarny, recital, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Pod znakiem Świąt Wielkanocnych odbył się także ArtBazar, który przyciągnął tłumy klientów.
6. Przewoźnik ModlinBus wprowadził nowe połączenie z Warszawy do Modlina. Od połowy marca podróżni mogą dotrzeć na lotnisko m.in. z lotniska Chopina, dworców Wschodniego i Centralnego.
7. Wiele kontrowersji wzbudzały nieprawidłowości dotyczące nowodworskiego pogotowia. Wojewoda mazowiecki wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie transportu pacjentów kardiologicznych do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie z pominięciem szpitala na Bielanach i Bródnie.
8. Pięściarze Championa zdobyli 8 medali na ringu w Białymstoku. Wystąpili także we Frankfurcie. Dodatkowo Norbert Borzęcki zdobył brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w Wilnie.
9. Sukcesy na korcie odnosił 16-letni Kacper Żuk. Tenisista zdobył cztery tytuły ITF U-18.
10. Magda Gessler „naprawiała” nowodworski Charlie`s. Niestety, mimo przeprowadzonych kuchennych rewolucji, po kilku miesiącach lokal został zamknięty.
11. W Modlinie Twierdzy ruszyła bezpłatna wypożyczalnia rowerów miejskich.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *