Maryla, “fala” i dużo więcej. Czas na Dni Nowego Dworu!

2017-06-22 12:13:53

Maryla Rodowicz i Rafał Brzozowski na stadionie miejskim, “fala” i “twierdza” dla najmłodszych, a także spacer śladami nowodworskich Żydów – to tylko wybrane atrakcje XVIII Dni Nowego Dworu.

Świętowanie rozpocznie się w sobotę, 24 czerwca. Podczas spaceru, który o godz. 10:00 wystartuje spod siedziby Nowodworskiego Ośrodka Kultury, będzie można “zajrzeć” na żydowskie podwórka, do sklepików, szkół, synagogi i na cmentarz.

– Powiemy m.in.: dlaczego żołnierze WP woleli żydowskie kino, gdzie znajduje się ostatni ślad getta, kim był browarnik ze złamanym sercem, który rabin był skuteczniejszy od fiskusa, gdzie opłakiwano zmarłych, a gdzie kąpali się żywi, czemu Nowy Dwór był „czerwonym miastem” – czytamy na stronie nowydwormaz.pl.

Dalsze świętowanie przeniesie się na miejski stadion. Tam od godz. 14.00 w strefie dzieci znajdziemy drewniany i dmuchany plac zabaw. Będzie m.in. duża zjeżdżalnia “fala”, olbrzymi plac zabaw “twierdza”, tor przeszkód o nazwie “cyrk” oraz bezpieczna góra wspinaczkowa i miękka góra dla młodszych. Dużą atrakcją będą urządzenia zwane Euro-Bungee.

Przychodnia “Życie” przeprowadzi badania cukru i pomiar ciśnienia. Z kolei stowarzyszenie “Dar serca” przygotowało dodatkowo loterię fantową oraz badanie stóp.
Będą też niespodzianki od Akademii Rozwoju, Szkoły im. Einsteina, nowodworskiej biblioteki, Koła Dzieci Niepełnosprawnych oraz na stoisku Straży Miejskiej, gdzie kierowcy “na własnej skórze” doświadczą skutków zderzenia pojazdów na symulatorze.

Wiele atrakcji dla ducha i ciała znajdziemy strefie handlowej i gastronomicznej.

Od godziny 17.30 z estrady będą nas bawić znakomici artyści: Sławomir, Rafał Brzozowski i królowa polskiej estrady – Maryla Rodowicz! Koncert poprowadzi dziennikarz radia RMF FM Grzegorz Betlej.

Zwieńczeniem miejskiego pikniku będzie pokaz sztucznych ogni.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Tygodnik Nowodworski.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…