Facebook

Mamy mistrzostwo!

2017-07-01 9:48:54

Wielki sukces młodej zawodniczki. Dorota Borowska z sekcji kajakowej NOSiR została mistrzynią Europy w C-1 200 m i v-ce mistrzynią w kat. U-23 podczas rozgrywanych na torze w Belgradzie Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w dniach 22-25 czerwca.

Mistrzostwo Europy na dystansie olimpijskim i pokonanie zawodniczek Białorusi, Rosji, Ukrainy – trzech potęg w konkurencji kanadyjek, umocniło pozycję naszej zawodniczki w światowej czołówce.

Dorota wywalczyła również srebrny medal na dystansie C-1 500 m., ustępując jedynie Ukraince. 500 m. nie jest dystansem olimpijskim i głównym celem był dystans sprinterski na 200 m., który nasza zawodniczka pokonała perfekcyjnie i bardzo szybko, uzyskując czas 48 sek.

Zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy, Dorota na trwałe zapisała się w historii polskiego sportu. Jest kolejną zawodniczką z Nowego Dworu Maz., po śp. Wojtku Kurpiewskim i Izabeli Dylewskiej, która sięgnęła po najwyższe europejskie laury.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie były też bardzo udane dla Klaudii Szuleckiej, która zajęła ona 6. miejsce w finale A. Klaudia jest juniorką z najmłodszego rocznika i kolejną szansą walki o medale ME będzie miała już za rok. Dobra postawa i bardzo dobre wyścigi w wykonaniu młodej zawodniczki pokazują duży potencjał na najbliższe lata.

Miłym akcentem podczas powrotu do domu były złożone w samolocie przez załogę gratulacje dla naszej mistrzyni Doroty Borowskiej. Na lotnisku w Warszawie czekała kolejna niespodzianka – był to dyrektor NOSiR Krzysztof Kapusta z kwiatami dla zawodniczek. Następnego dnia gratulacje zawodniczkom złożyli przedstawiciele władz miasta.

Kolejne zawody to Mistrzostwa Europy Seniorów w Plovdiv, na które sekcja kajakowa jedzie już 12 lipca.