Facebook

Mamy mistrzostwo!

2017-07-01 9:48:54

Wielki sukces młodej zawodniczki. Dorota Borowska z sekcji kajakowej NOSiR została mistrzynią Europy w C-1 200 m i v-ce mistrzynią w kat. U-23 podczas rozgrywanych na torze w Belgradzie Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w dniach 22-25 czerwca.

Mistrzostwo Europy na dystansie olimpijskim i pokonanie zawodniczek Białorusi, Rosji, Ukrainy – trzech potęg w konkurencji kanadyjek, umocniło pozycję naszej zawodniczki w światowej czołówce.

Dorota wywalczyła również srebrny medal na dystansie C-1 500 m., ustępując jedynie Ukraince. 500 m. nie jest dystansem olimpijskim i głównym celem był dystans sprinterski na 200 m., który nasza zawodniczka pokonała perfekcyjnie i bardzo szybko, uzyskując czas 48 sek.

Zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy, Dorota na trwałe zapisała się w historii polskiego sportu. Jest kolejną zawodniczką z Nowego Dworu Maz., po śp. Wojtku Kurpiewskim i Izabeli Dylewskiej, która sięgnęła po najwyższe europejskie laury.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie były też bardzo udane dla Klaudii Szuleckiej, która zajęła ona 6. miejsce w finale A. Klaudia jest juniorką z najmłodszego rocznika i kolejną szansą walki o medale ME będzie miała już za rok. Dobra postawa i bardzo dobre wyścigi w wykonaniu młodej zawodniczki pokazują duży potencjał na najbliższe lata.

Miłym akcentem podczas powrotu do domu były złożone w samolocie przez załogę gratulacje dla naszej mistrzyni Doroty Borowskiej. Na lotnisku w Warszawie czekała kolejna niespodzianka – był to dyrektor NOSiR Krzysztof Kapusta z kwiatami dla zawodniczek. Następnego dnia gratulacje zawodniczkom złożyli przedstawiciele władz miasta.

Kolejne zawody to Mistrzostwa Europy Seniorów w Plovdiv, na które sekcja kajakowa jedzie już 12 lipca.

Trener sekcji kajakowej NOSiR
Trener kadry narodowej kanadyjkarek
Mariusz Szałkowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *