Facebook
Malowanie, wymiana paneli… – czyli ile kosztuje letni remont mieszkania?

2016-07-19 12:12:29

Lato w pełni, co dla wielu Polaków oznacza …. remont mieszkania. Zamiast odpoczywać na wakacjach i relaksować się w jednym z letnich kurortów, nasi rodacy malują ściany czy wymieniają panele. Jeśli i ty zaliczasz się do tego grona, sprawdź ile kosztuje letni remont mieszkania i dowiedz się, skąd pozyskać środki finansowe.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez PAYBACK Opinion Poll, aż 30% Polaków decyduje się na wakacyjny remont mieszkania (lipiec 2014). Letni urlop to dla nich najlepszy czas na odświeżenie lokum – poprzez malowanie ścian oraz zmianę wystroju. Część osób przy okazji remontu decyduje się na wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań.

Ile Polacy wydają na remont?

Większość Polaków decyduje się na wykonanie drobnych prac remontowych, na co wskazują średnie wydatki z tego tytułu. Jak wynika z ogólnopolskiego badania sondażowego “Polskich mieszkań portret własny” przeprowadzonego przez IPSOS (na zlecenie jednego z najbardziej popularnych producentów farb):

  • 27% osób nie wyda więcej niż 500 zł,

  • 21% badanych przeznaczy na remont średnio 501 zł – 1000 zł,

  • 11% ankietowanych planuje wydać od 1001 zł do 1500 zł,

  • 6% osób chce przeznaczyć na remont od 1501 zł do 2000 zł,

  • 19% ankietowanych szacuje koszty na ponad 2000 zł,

  • 16% badanych nie jest w stanie określić wysokości kosztów remontu.

Takie kwoty zupełnie nie dziwią, ponieważ farby oraz akcesoria do malowania, panele, płytki czy deski drewniane sporo kosztują. Za 1 litr farby trzeba zapłacić od kilku złotych do nawet kilkudziesięciu złotych. Podobnie jest z panelami: koszt 1m2 to wydatek rzędu od 15 zł do 200 zł.

Nie masz pieniędzy na remont? Pomyśl o szybkiej pożyczce

Jak wynika z danych Idea Expert, w 2014 roku Polacy pożyczali przede wszystkim na cele związane z poprawą warunków mieszkaniowych. Pożyczkę zdecydowało się zaciągnąć 24% ankietowanych. To dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na szybkie uzyskanie środków. Decyzja jest tym korzystniejsza, im niższe odsetki doliczane są do pożyczki. Dlatego warto zdecydować się na darmową chwilówkę oferowaną przez firmy pozabankowe.

Jak wskazuje ranking chwilówek Sowafinansowa.pl, oferta pożyczek za 0 zł jest szeroka. Taki produkt posiada coraz więcej firm pozabankowych, chcąc pozyskać nowych klientów. Jak to działa?

Przykład. Załóżmy, że chcesz pożyczyć 1000 zł na 30 dni. Składasz wniosek w Ferratum i – jeśli zostanie zaakceptowany – jeszcze tego samego dnia pieniądze trafiają na twój rachunek bankowy. W ustalonym terminie spłacasz całość zobowiązania – dokładnie 1000 zł. Kwota nie jest powiększona o odsetki ani prowizję.

Na identycznej zasadzie darmowe pożyczki udzielają m.in. takie firmy jak: Filarum, ViaSMS, Vivus, Extraportfel, NetCredit, Soho Credit.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *