Facebook
Mają ogród, który uczy

2016-05-28 9:29:17

– Bardzo cieszymy się z otwarcia boiska szkolnego. Wielką radość sprawia nam również ogródek dydaktyczny, do którego wchodzimy i obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie – mówili uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjnych podczas otwarcia boiska i ogrodu w piątek 20 maja.

Zespół Placówek Edukacyjnych składa się ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Przedstawiciele placówki przybliżyli zebranym, w jaki sposób pracują z uczniami, czym różni się ta placówka od innych szkół. Podkreślali, że dzieci niepełnosprawne mają specjalne potrzeby, dlatego do każdego ucznia trzeba podchodzić indywidualnie.
Dyrektor ZPE odebrała z rąk przedstawicieli samorządu, instytucji i innych placówek oświatowych podziękowania, gratulacje i upominki dla uczniów. Goście życzyli, by boisko zachęcało do aktywności sportowej, wzniecało duch walki, a ogród dydaktyczny budził ciekawość i pragnienie poznawania świata.
Uczniowie pokazali swój talent wokalny i aktorski na scenie. Śpiewali, odgrywali ciekawe scenki, a nawet przeistoczyli się w smerfy, dostarczając gościom dużej dawki radości i śmiechu.
Po poświęceniu boiska i ogrodu przyszedł czas na poczęstunek oraz zabawy i mecz siatkówki na boisku. W rywalizacji oprócz uczniów wzięli udział radni. Po wysiłku mogli posilić się pysznym tortem w kształcie szkoły – przygotowanym specjalnie na tę okazję.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *