Facebook

Luty: Wspólny bilet i bomba w sądzie

2015-12-31 10:36:12

1. Nowodworscy radni dyskutowali nad kwestią wspólnego biletu, dzięki któremu podróż do Warszawy byłaby tańsza. Zdania były podzielone. Do dziś sytuacja się nie zmieniła.

2. Dwóch mężczyzn zatrzymano na lotnisku w Modlinie. W bagażu podręcznym 59-letniego Polaka i młodego Hiszpana znajdowała się… amunicja. Zatrzymany został także 47-latek, który chciał lecieć do Anglii. Mężczyzna był ścigany listem gończym za niedopełnienie obowiązku podatkowego.
3. Do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze dotarł alarm o podłożeniu bomby. Z budynku ewakuowano 40 osób, a ul. Słowackiego zamknięto dla ruchu kołowego. Alarm okazał się fałszywy.
4. W Nasielsku policja ujęła 49-letniego mężczyznę, który podejrzany był o włamania i kradzieże w domkach letniskowych w rejonie Cieksyna. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.
5. W Pomiechówku w trakcie Tłustego Czwartku otwarto tymczasową siedzibę biblioteki.
6. Do użytku została oddana przychodnia POZ przy ul. Mieszka I w Modlinie Starym. Powstało nowe wejście, kącik dla dzieci, schody, gabinety lekarskie, pomieszczenia socjalne, został wymieniony piec.
7. W wielu miejscowościach odbyły się wybory sołeckie. Mieszkańcy wybrali nowych sołtysów i rady sołeckie.
8. Nowy Dwór podpisał umowy, w ramach których otrzymał milion złotych dofinansowania na uatrakcyjnienie oferty Parku Trzech Kultur w Modlinie Twierdzy. Dofinansowanie przeznaczone było m.in. na odtworzenie historycznego układu alei i remont ich nawierzchni, modernizację oświetlenia, zakup małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) odnowienie szlaku turystycznego i pomników, stworzenie systemów e-informacji kulturalnej czy też wydanie publikacji dotyczących atrakcji turystycznych miasta.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *