Ludzie czekają na nie od wielu lat

2016-06-17 9:44:41

6 czerwca podczas sesji Rady Powiatu podjęto decyzje dotyczące kapitalnego remontu dróg powiatowych w gminie Zakroczym. Powstanie nowa nawierzchnia i chodniki.

Drogi w Janowie, Wojszczycach oraz Zarębach nie cieszą się dobrą sławą. Gołym okiem widoczne są tam wyboje, nierówności i dziury, w których zbiera się woda podczas deszczu. Ani radni zajmujący się tamtymi rejonami, ani burmistrz gminy nie mogli zdziałać nic, aby poprawić stan tych dróg, ponieważ są one własnością powiatu nowodworskiego.
Podczas ostatniej sesji powiatowej radni podjęli decyzję o kapitalnym remoncie nawierzchni, chodników i wybudowaniu nowych w okolicach szkoły podstawowej w Wojszczycach, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców.
– Gdy jakiś czas temu mówiłam, że ta droga będzie remontowana, niektórzy mówili, że nigdy nam się to nie uda. A ja jestem marzycielką… Tak, jestem marzycielką. W tej chwili bardzo szczęśliwą, bo moje marzenia się spełniają. Tego sukcesu absolutnie nie przypisuję sobie. Jest to nasz wspólny sukces – powiedziała Monika Śmieszny, radna gminy Zakroczym.
– Do tej pory nikt nie zabiegał o nas w starostwie, a z tego, co wiem, nasz włodarz jest bardzo upartym i częstym gościem u starosty. Cudem może być deszcz w upalny dzień, a nie remont drogi czy budowa chodnika. Wszystko wymaga czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy. Dlatego tyle lat ludzie czekali, bo nie było do tej pory osoby, która traktowałaby ludzi poważnie. Mówię to nie tylko jako dyrektor szkoły, ale również jako mieszkaniec – zaznaczył z kolei Sebastian Koczanowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojszczycach.
Prace remontowe mają być wykonane do końca 2016 roku.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *