Lotnisko Modlin “może działać 24 godziny na dobę”

2017-07-20 4:54:06

Więcej miejsca dla pasażerów, szybsza odprawa, ruchome schody – za pół roku ma ruszyć rozbudowa zapychającego się terminala lotniska Modlin. Nie jest też wykluczone, że port przejmie nocne loty z Lotniska Chopina.

– Jesteśmy gotowi do obsłużenia rocznie nawet o 25 procent więcej pasażerów. Lotnisko może działać niemal przez całą dobę, gdyż nie obowiązują tu zakazy związane z ciszą nocną – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej Leszek Chorzewski, p.o. prezesa portu lotniczego Modlin.

Chodzą bowiem słuchy, że na Okęciu ma być wkrótce wprowadzony bezwzględny zakaz lotów w nocy. Może to oznaczać, że do Modlina byłaby przeniesiona część operacji lotniczych. Rzecznik portu na Okęciu nie odpowiedział jednak podczas konferencji, czy rzeczywiście loty nocne mają być tam całkiem zabronione.

Tymczasem w Modlinie planowanych jest wiele inwestycji. Tę największą ma być doprowadzona do portu lotniczego linia kolejowa, a także rozbudowa terminalu i budowa hotelu.

– Nasze lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku, planujemy wiele inwestycji. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat do portu będzie doprowadzona linia kolejowa, co poprawi dostępność dla podróżnych. W planach jest też rozbudowa terminalu i hotel, który miałby stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska – zaznaczył Chorzewski.

Obecnie z Modlina w ponad 50 kierunkach latają samoloty przewoźnika Ryanair. Jednak według władz portu, są też duże szanse, że jeszcze jesienią tego roku z Modlina zacznie latać drugi przewoźnik. Leszek Chorzewski nie chce jednak na razie powiedzieć, o jaką linię chodzi.

red.

Comments

comments

2 komentarze

  1. srtuhrt odpowiedz

    Czy do niektórych tępaków nigdy nie dotrze, ze lotnisko Modlin jest w Nowym Dworze Mazowieckim a nie żadnym nieistniejącym Modlinie?

    1. Obserwator odpowiedz

      Modlin istnieje. Po włączeniu w granice Nowego Dworu Mazowieckiego się nie rozpłynął. Oprócz nazw administracyjnych są jeszcze nazwy zwyczajowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…