Lotnicza katastrofa widmo

2018-05-18 4:51:34

W dniu 8 maja po godzinie trzynastej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Góra (powiat legionowski) zauważono spadający samolot typu awionetka, z którego wydobywa się dym.
W związku z faktem, że zgłoszenie dotyczyło terenu tzw. wzajemnego obszaru chronionego, na miejsce zostały wysłane zasoby ratownicze KSRG, zarówno z terenu powiatu legionowskiego, jak i nowodworskiego.

Po przybyciu na miejsce i intensywnych poszukiwaniach śladów domniemanej katastrofy w okolicy adresu wskazanego w zgłoszeniu, niczego nie znaleziono. Po kontakcie z Portem Lotniczym Warszawa-Modlin ustalono, że być może chodzi o zabytkowy samolot, który w ramach przygotowań do pokazów lotniczych wypuszczał dym. Jednak lotnisko nie zgłaszało faktu zniknięcia samolotu. W związku z powyższym Kierujący Działaniem Ratowniczym z PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, mając na uwadze ogromny obszar poszukiwań, zażądał wsparcia w postaci drona lub śmigłowca – na miejsce został skierowany wojskowy śmigłowiec z Mińska Mazowieckiego.

Rejon poszukiwań przeniesiono na teren gminy Pomiechówek, do miejscowości Bronisławka. Ostatecznie, dzięki wsparciu wojskowego śmigłowca SAR stwierdzono, że żadna katastrofa nie miała na szczęście miejsca. W akcję poszukiwawczą, trwającą ponad dwie godziny , zaangażowanych zostało ponad 46 strażaków PSP i OSP, 16 samochodów pożarniczych, 7 radiowozów policji oraz 16 policjantów.

Źródło: KP PSP

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *