Listopad: Centrum handlowe HIT i nawiedzenie Czarnej Madonny

2015-12-31 12:18:20

1. Zakończyła się najdroższa inwestycja w historii Nowego Dworu Mazowieckiego – przebudowa ulic Warszawskiej i Modlińskiej. W uroczystej ceremonii otwarcia inwestycji wzięły udział władze miasta i powiatu, pracownicy urzędu, mieszkańcy. Każdy uczestnik dostał unijny prezent, zaś pierwsi kierowcy, którzy przejechali nową ulicą Modlińską, otrzymali od straży miejskiej i policji paczki z gadżetami miejskimi.

2. Diecezja płocka przeżywała nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla wszystkich wiernych było to ogromne przeżycie duchowe.

3. Ahmed Jadou, zastępca dyrektora Nowodworskiego Centrum Medycznego usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień służbowych. Poza tym zapadła decyzja, że nie będzie on już pełnił tej funkcji i z końcem stycznia 2016 r. pożegna się z pracą w nowodworskim szpitalu.

4. Sprawdziliśmy oficjalne wyniki głosowania oraz frekwencji w wyborach parlamentarnych 2015 w powiecie nowodworskim. Bez niespodzianek – Prawo i Sprawiedliwość wygrało we wszystkich gminach.

5. Priorytetem burmistrza Zakroczymia – Artura Ciecierskiego od zawsze są dzieci i młodzież. Najpierw powstała świetlica w Janowie, a ambicją burmistrza jest powołanie GOK-u.

6. Ta wiadomość to był prawdziwy hit! MarcPol, H&M, CCC, Rossmann, Jysk, Play, McDonald`s i stacja Lotos – to tylko niektóre sklepy i punkty usługowe, które znajdą się w budowanym w Nowym Dworze Mazowieckim nowym Centrum Handlowym HIT. Jego otwarcie nastąpi w maju 2016 roku.

7. “Dla takiego show warto było wyjść z domu”- około 1000 osób uczestniczyło w fantastycznym widowisku w wykonaniu Cyrku Korona w Nowym Dworze. Publiczność była zachwycona występami żonglerów, klaunów, akrobatki i linoskoczka.

8. Makabryczne morderstwo w Nasielsku oraz próba zabójstwa w gminie Leoncin – te wydarzenia wstrząsnęły opinią publiczną w powiecie nowodworskim.

9. Przed sezonem oczekiwania od zespołu Marka Papszuna były duże. Na półmetku rozgrywek Świt trzecią lokatę w ligowej tabeli.

10. Straszenie zwalnianiem, sugerowanie, by wykonywać obowiązki po godzinach pracy czy podejmowanie kluczowych decyzji bez wiedzy kierowników działów – z takimi zarzutami ze strony zarządu szpitala w Otwocku spotkał się Marcin Ozdarski, który pełni tam funkcję dyrektora ds. medycznych, a jednocześnie jest radnym powiatu nowodworskiego. Na grudniowej sesji rady powiatu radny został oczyszczony z zarzutów, które oficjalnie uznano za bezpodstawne pomówienia.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…