Facebook

Lipiec: Kości, WORD i nowy dyrektor szpitala

2015-12-31 11:50:16

1.  Bardzo burzliwie przebiegało spotkanie ws. schroniska w Chrcynnie (gm. Nasielsk). Przedstawicielki fundacji „Pro Animals – Na Pomoc Zwierzętom” zarzuciły dyrektorowi schroniska Krzysztofowi Łukaszewiczowi m.in. przyjmowanie zbyt dużej ilości zwierząt, którym nie jest on w stanie zapewnić  należytej opieki. Pomimo oporów, Łukaszewicz zgodził się na wizytę wolontariuszy „Pro Animals” na terenie schroniska oraz udostępnienie im dokumentacji.

2. W Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze z serii spotkań, dotyczących budowy spalarni odpadów w Nowym Dworze Maz. Oprócz przeciwników powstania instalacji, wzięli w nim udział przedstawiciele inwestora, którzy twierdzili, że wstrzymanie budowy przez Urząd Miasta jest bezpodstawne. Zagrozili również wystąpieniem na drogę sądową w celu odzyskania 7 milionów złotych nakładów poniesionych na inwestycję.

3. W weekend 18-19 lipca burze spustoszyły Polskę. Nawałnice nie ominęły powiatu nowodworskiego. Wichury wyrządziły szkody głównie w drzewostanie. Na szczęście żaden mieszkaniec nie został ranny.

4. Nowym dyrektorem Nowodworskiego Centrum Medycznego został Jacek Kacperski. Wcześniej piastował funkcję zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora zarządzającego Szpitala Bródnowskiego. Kierował również Centrum Zdrowia Abis w Głownie (woj. łódzkie).

5. W trakcie prac na ul, Modlińskiej w Nowym Dworze jeden z robotników natrafił na kości. W mieście zawrzało, a wieść o „ludzkich szczątkach” rozeszła się z szybkością błyskawicy. Początkowo nawet policja informowała, że prawdopodobnie znaleziono ludzkie kości z czasów wojny. Po dokładniejszym badaniu okazało się jednak, że szczątki są…. pochodzenia zwierzęcego. Kilka dni później operator koparki natrafił w tym rejonie na bombę lotniczą. Jak dobrze, że mamy blisko saperów z Kazunia!

6. Brakowało krwi. Pacjenci z planowanymi od miesięcy operacji byli przesuwani na późniejsze terminy, albowiem krew w pierwszej kolejności trafiała do osób poszkodowanych w wypadkach, których w wakacje nie brakowało. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim apelowało o honorowe oddawanie krwi.

7. Na skutek częściowego zamknięcia ul. Warszawskiej na utratę klientów skarżyli się kupcy z targowiska miejskiego. Wielu potencjalnych klientów omijało to miejsce ze względu na utrudniony dostęp.

8. W ostatnich dniach lipca radni województwa mazowieckiego zdecydowali o powołaniu w Nowym Dworze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Według planów, WORD miał powstać obok dworca PKP. Niestety, do końca 2015 r. pomysł nie został zrealizowany.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *