Facebook

Lipiec: Kości, WORD i nowy dyrektor szpitala

2015-12-31 11:50:16

1.  Bardzo burzliwie przebiegało spotkanie ws. schroniska w Chrcynnie (gm. Nasielsk). Przedstawicielki fundacji „Pro Animals – Na Pomoc Zwierzętom” zarzuciły dyrektorowi schroniska Krzysztofowi Łukaszewiczowi m.in. przyjmowanie zbyt dużej ilości zwierząt, którym nie jest on w stanie zapewnić  należytej opieki. Pomimo oporów, Łukaszewicz zgodził się na wizytę wolontariuszy „Pro Animals” na terenie schroniska oraz udostępnienie im dokumentacji.

2. W Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze z serii spotkań, dotyczących budowy spalarni odpadów w Nowym Dworze Maz. Oprócz przeciwników powstania instalacji, wzięli w nim udział przedstawiciele inwestora, którzy twierdzili, że wstrzymanie budowy przez Urząd Miasta jest bezpodstawne. Zagrozili również wystąpieniem na drogę sądową w celu odzyskania 7 milionów złotych nakładów poniesionych na inwestycję.

3. W weekend 18-19 lipca burze spustoszyły Polskę. Nawałnice nie ominęły powiatu nowodworskiego. Wichury wyrządziły szkody głównie w drzewostanie. Na szczęście żaden mieszkaniec nie został ranny.

4. Nowym dyrektorem Nowodworskiego Centrum Medycznego został Jacek Kacperski. Wcześniej piastował funkcję zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora zarządzającego Szpitala Bródnowskiego. Kierował również Centrum Zdrowia Abis w Głownie (woj. łódzkie).

5. W trakcie prac na ul, Modlińskiej w Nowym Dworze jeden z robotników natrafił na kości. W mieście zawrzało, a wieść o „ludzkich szczątkach” rozeszła się z szybkością błyskawicy. Początkowo nawet policja informowała, że prawdopodobnie znaleziono ludzkie kości z czasów wojny. Po dokładniejszym badaniu okazało się jednak, że szczątki są…. pochodzenia zwierzęcego. Kilka dni później operator koparki natrafił w tym rejonie na bombę lotniczą. Jak dobrze, że mamy blisko saperów z Kazunia!

6. Brakowało krwi. Pacjenci z planowanymi od miesięcy operacji byli przesuwani na późniejsze terminy, albowiem krew w pierwszej kolejności trafiała do osób poszkodowanych w wypadkach, których w wakacje nie brakowało. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim apelowało o honorowe oddawanie krwi.

7. Na skutek częściowego zamknięcia ul. Warszawskiej na utratę klientów skarżyli się kupcy z targowiska miejskiego. Wielu potencjalnych klientów omijało to miejsce ze względu na utrudniony dostęp.

8. W ostatnich dniach lipca radni województwa mazowieckiego zdecydowali o powołaniu w Nowym Dworze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Według planów, WORD miał powstać obok dworca PKP. Niestety, do końca 2015 r. pomysł nie został zrealizowany.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *