Facebook

Likwidacja szkód krok po kroku. Jak przebiega cały proces?

2020-03-10 7:16:22
Stłuczka czy wypadek to nigdy nie są przyjemne wydarzenia. Wiąże się z nimi nie tylko stres w chwili zdarzenia, ale też ten późniejszy, kiedy trzeba załatwić wszelkie formalności związane z likwidacją szkód. Dlatego, aby oszczędzić sobie nerwów, dobrze jest mieć odpowiedni pakiet ubezpieczeń.

 

Ubezpiecz się i śpij spokojnie

Szkoda może zdarzyć się w każdym miejscu. Najczęściej jest ona spowodowana przez nieuważnych i nierozważnych kierowców albo wynika ze zdarzenia losowego. Ciasne parkingi są miejscem, gdzie niezwykle łatwo o obcierkę. Niestety, często zdarza się tak, że ktoś po prostu odjeżdża z miejsca zdarzenia. Wtedy jesteśmy zdani na monitoring – o ile obejmuje dane miejsce – lub na nerwy i naprawę własnym kosztem. Podobne sytuacje zdarzają się podczas wymuszeń pierwszeństwa. Najbardziej nieprzewidywalnym czynnikiem, który często doprowadza do uszczerbku na pojeździe, jest jednak pogoda. Wichura, która łamie drzewa czy gradobicie mogą skutkować naprawdę dużymi zniszczeniami. Dlatego właśnie tak ważne jest posiadanie odpowiedniego pakietu ubezpieczeń, który pomoże w sprawnej likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Wiadomo, od ubezpieczenia OC nie ma odstępstwa. Jest ono obowiązkowe i każdy, kto chce oszukać i poruszać się nieubezpieczonym autem, robi to na własne ryzyko. Szczęśliwie, już niedługo, kary dla nieodpowiedzialnych kierowców mają być naprawdę surowe. Jednak samo OC chroni nas tylko w momencie, kiedy to my odpowiadamy za szkodę czy kolizję. Są jeszcze ubezpieczenia dodatkowe: AC, NNW, a nawet takie, które chronią konkretne części pojazdu, np. szyby. Dlatego też warto rozważyć różne opcje. Pod uwagę należy wziąć różne czynniki. Miejsce parkowania, gdzie się często poruszamy, czy jesteśmy narażeni na akty wandalizmu lub nieprzychylnej pogody. Można to wszystko zrobić na własną rękę, jednak jeśli nie jesteśmy pewni, warto skorzystać z pomocy doświadczonego brokera ubezpieczeń.

Co robić w razie kolizji?

Kiedy już zdarzy nam się kolizja, wypadek czy też zauważymy, że ktoś zarysował nam auto i uciekł, wtedy musimy podjąć konkretne działania. Likwidacja szkody rozpoczyna się od zgłoszenia zdarzenia do ubezpieczyciela. Ten przyjmuje zgłoszenie i przystępuje do działania. Warto jednak być już wcześniej przygotowanym i mieć swój zaufany warsztat. Dobrym wyborem będzie warszawska Autoreduta, która specjalizuje się zwłaszcza w markach premium. Działa szybko i sprawnie, ale przede wszystkim według ścisłych zaleceń producenta samochodu, dzięki czemu mamy pewność, że cała operacja zostanie przeprowadzona zgodnie z wymogami. Ponadto nie trzeba się martwić całym procesem, ponieważ pracownicy warsztatu wszystkie formalności po zgłoszeniu szkody załatwią za nas, dzięki czemu odchodzi nam sporo stresu.

Artykuł partnera

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…