LEONCIN. Zapraszamy na Dzień Dziecka!

2021-06-02 3:43:18

Będzie wesoło, aktywnie i kolorowo – tak zapewnia Fundacja „A kuku”.

Na co dzień prowadzą Warsztat Terapii Zajęciowej „W sercu Kampinosu”, Anna Fikus prezeska Fundacji „A kuku” i wiceprezeska Karolina Małek od dawna chciały zrobić huczny Dzień Dziecka w gminie Leoncin. Mimo trudnego roku Panie podjęły się zadania i już 3 czerwca na terenie szkoły w Górkach, gdzie na co dzień działa WTZ „W sercu Kampinosu” będzie głośno, radośnie i kolorowo, bo właśnie tam odbędzie się wielki festyn z okazji Dzień Dziecka.

– Codziennie staramy się wywołać uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. To nasz cel ale i praca, która powoduje, że chce nam się wstać i działać mimo przeciwności. Ostatni rok był dla nas trudny. Obserwowałyśmy jak epidemia i zamknięcie w domach wpływa na nasze rodziny – te w Warsztacie i te w domach. Dzień Dziecka jest idealną okazją, by choć na chwilę – zmienić rzeczywistość, mówi Anna Fikus i dodaje z uśmiechem, że słońce na ten dzień zamówione.

Poznajcie nas – spędźmy wspólnie ten dzień!

Przy okazji chcemy zaprezentować wyroby naszych Uczestników, które będzie można kupić na kiermaszu. Będą różne gry i zabawy, ale też biletowany konkurs z bardzo wartościowymi nagrodami. Zbiórka funduszy ma szczytny cel: kupno 9-cio osobowego busa, dostosowanego do osób z niepełnosprawnościami. Takie auto okazuje się niezbędnym narzędziem do zapewnienia komfortu szczególnie dla osób poruszających się przy pomocy wózków. Zebranie środków to duże wyzwanie, ale wierzymy, że nie jesteśmy w tym same i znajdziemy wiele pomocnych serc, dodaje pani Anna.

Spędzić ten piękny i aktywny dzień „W Sercu Kampinosu” będzie można dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów: samorządu, lokalnych organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, włączają się w tę akcję również miłośnicy gminy Leoncin, przyjaciele Fundacji „A kuku”, a nad całością czuwa i koordynuje pani Dominika Budnik.

Materiał promocyjny.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *