LEONCIN. Węgierska chata zaprasza w swoje progi

2020-07-28 4:06:30

W Folwarku Batorówka w Stanisławowie (gm. Leoncin) otwarta została 100-letnia węgierska chata, w której można wypocząć po długim spacerze po Puszczy Kampinoskiej lub wycieczce rowerowej

W chacie docelowo będzie można zorganizować małe wydarzenia oraz imprezy okolicznościowe. Podczas oficjalnego jej otwarcia, gospodarz pan Bartosz Siedlar z ogromną pasją opowiedział gościom o trudnej, węgierskiej historii, ich tęsknotą za ziemiami utraconymi oraz o ponad 1000-letniej przyjaźni pomiędzy węgierskim a polskim narodem, unikatowej z resztą w skali światowej.

Folwark zaprasza codziennie (poza poniedziałkami) na pyszne dania kuchni węgierskiej: langosza, gulasz, leczo, placek śliwkowy, chłodnik czy lemoniadę z sokiem z białego bzu. Dzieci również nie będą zawiedzione, ponieważ na terenie dostępne jest mini zoo i każdy może zaprzyjaźnić się z kózkami, owcami oraz końmi i psami.
Pasjonaci węgierskiej kuchni i historii Węgier będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o tym słynącym z ostrej papryki i tokajskiego wina kraju. Gospodarz swoim optymizmem i pasją zaraził już niejednego gościa, a letnie, historyczno-kulturalne wieczory przy kieliszku soku z winogron ubogacą nie tylko smakowo, ale również duchowo – niejednego przybysza.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *