LEONCIN. Trzy kultury nad Wisłą

2021-08-12 2:13:50

Przyczółek wiślany w Nowy Secyminie nie raz gościł tradycyjne drewniane łodzie, w tym roku znów się udało spotkanie nad Wisłą


Wydarzenie było częścią projektu: Spotkanie Trzech Kultur, a środki na to wydarzenie gmina Leoncin pozyskała za pośrednictwem Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020.
Rejsy jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem, na brzegu stanął warsztat ciesielski, gdzie można było zrobić własną łódkę, a podczas warsztatów plecionkarskich powstawały piękne koszyczki. Poczęstunek był okazją do spróbowania potraw olenderskich, wśród których królowała zupa rybna nazywana fisackim siuforkiem, a pierogi z burakami i miętą zrobiły furorę. Powidła olenderskie były na deser, a klimatyczny koncert Kapeli Niwińskich na zakończenie wydarzenia. Życzenia, żeby znów spotkać się za rok w tym miejscu powinny się ziścić – grono entuzjastów pływania po Wiśle ciągle rośnie.

Trzecie wydarzenie – spotkanie z kulturą żydowską odbędzie się 20 sierpnia o godz. 18.00 na placu na Świetlicą Wiejską (Dawny GOK) – będzie to spektakl plenerowy i kolacja szabasowa z udziałem aktorów Teatru Żydowskiego z Warszawy pt. „Szabat Szalom”.

MD

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *