Leoncin powita wiosnę

2018-01-19 8:32:58

Na portalu polakpotrafi.pl trwa akcja zbierania środków na kostiumy dla aktorów „Powitanie wiosny”, jaki 24 marca będziemy mogli obejrzeć w Leoncinie. Spektakl to ma być nietypowy i nietypowi będą aktorzy. Za jego realizację zabrała się bowiem profesjonalna aktorka, p. Magdalena Pociecha, zaś w roli aktorów zobaczymy dzieci z okolicznych wiosek.

Jak czytamy na internetowej stronie Projektu, Wydarzenie “Powitanie Wiosny” powstało w ramach inicjatywy społecznej i jest pierwszym , wspólnym przedsięwzięciem lokalnej społeczności, zachęcającym do jedności sił i wspólnej walki o wyznaczone cele. Trzonem wydarzenia jest spektakl o tym samym tytule, który wraz z dziećmi z gminy Leoncin przygotowuje Magdalena Pociecha – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Tematyka przedstawienia jest bardzo wiosenna, pojawią się piosenki, wiersze kultowych polskich autorów, ale również autorskie scenki, w których postaramy się poruszyć ważne tematy.

– Problem stanowi brak jakiegokolwiek budżetu na organizację wydarzenia – mówi aktorka podkreślając, że „w żargonie teatralnych często mówi się, że kostium robi rolę. Kiedy wyobrażam sobie uśmiechy dzieci w trakcie poszukiwań idealnych kostiumów dla każdego z nich, nie mam absolutnie wątpliwości, że ta zbiórka jest sensowna i potrzebna.”

Szczegółowe informacje i możliwość wsparcia na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/kostiumy-i-scenografia-do-spektaklu-powitanie-wiosny

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *