LEONCIN. Nowe połączenia z Nowym Dworem

2019-09-06 4:40:47

Mieszkańcy gminy Leoncin od dawna zgłaszali małą ilość połączeń autobusowych do Nowego Dworu Maz. zwłaszcza w weekendy. Od 1 września sytuacja ta uległa zmianie

Od 1 września br. mieszkańcy gminy Leoncin, a także gminy Czosnów, korzystają z komunikacji gminnej do Nowego Dworu Maz. także w każdą sobotę i niedzielę i to nie z jednej linii, a dwóch. Stało się tak dlatego, ponieważ obie gminy wspólnie, w porozumieniu złożyły wniosek o dofinansowanie przewozów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W ramach Funduszu uruchomione zostały dwie linie autobusowe na trasie gmina Leoncin – Nowy Dwór Maz. obsługujące teren gmin Leoncin i Czosnów.

Pierwsza linia: Stara Dąbrowa (ZHP) – Górki – Nowy Wilków – Polesie – Nowiny – Gniewniewice Folwarczne – Leoncin – Głusk – Stare Grochale – Cybulice – Dębina – Nowy Dwór Maz. Odjazdy ze Starej Dąbrowy przy ZHP będą w godzinach: 6:25, 8:45, 12:10 i 14:55. Natomiast powrotne z Nowego Dworu Maz.: 7:35, 11:00, 13:45 i 16:10.

Druga linia: Górki – Sowia Wola – Czosnów – Nowy Dwór Maz. Z Górek bus będzie odjeżdżał o 6:50, 8:20 i 13:40. Z Nowego Dworu Maz. wracać będzie o 7:35, 11:20 i 15:05.

Urząd Wojewódzki będzie dopłacał do każdego wozokilometra 1 zł. Koszty gminy Leoncin to 0,50 zł (na terenie gminy). Przewozy wykonywać będzie firma TS-Trans, która dotychczas realizowała przewozy do Nowego Dworu Maz. Nowe linie ruszyły już w niedzielę, 1 września br. i zastąpią dotychczasowe kursy relacji Nowiny – Nowy Dwór Maz.

Tak zaprojektowane trasy przewozów połączą komunikacyjnie mieszkańców Górek i Leoncina. W ramach Funduszu nie można ubiegać się o dofinansowanie na zwiększenie liczby połączeń relacji Nowiny – Warszawa, bowiem możliwe jest dofinansowanie tylko nowych linii komunikacyjnych. Obawy mieszkańców Górek, Wilkowa oraz Polesia, już teraz dotyczą długiego czasu przejazdu pierwszej linii.

Nie sądzę, aby była jakaś grupa ludzi z Górek, która będzie chciała jechać do Nowego Dworu przez Nowiny, bo mają drugą linię. Natomiast trasa jest po to, aby mieszkańcy z Górek i Dąbrowy mogli dojechać do Leoncina – mówił podczas sesji nadzwyczajnej rady gminy, wójt Adam Krawczak.

Umowa na dofinansowanie wymienionych linii obowiązuje do końca grudnia 2019 r.

Rozkład jazdy znajduje się tutaj: http://www.leoncin.pl/news,750,rozklad-jazdy-nowych-linii-do-ndm-aktualizacja-02092019.html

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *