LEONCIN. Nowe deklaracje, nowe ceny za śmieci

2021-01-21 12:25:13

Już w tym tygodniu mieszkańcy gminy Leoncin otrzymają nową deklarację na wywóz śmieci. Rozwożą je pracownicy gminy, żeby przyspieszyć proces dostarczania pism bezpośrednio do mieszkańców

W styczniu odbiór odpadów odbywał się jeszcze na starych zasadach. Działo się tak dlatego, ponieważ firma Partner (biorąca udział w przetargu razem z firmą Remondis) wniosła protest do Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść gminy, więc rozpoczęto proces zbierania nowych oświadczeń. Deklaracje rozwożą pracownicy gminy bezpośrednio do każdego mieszkańca.

Nową deklarację mieszkańcy muszą wypełnić w przypadku chęci skorzystania ze zniżki za kompostownik. Takie wypełnienie się opłaci, bowiem obniży to stawkę z 30 zł do 24 zł, czyli 6 zł mniej za osobę. W stosunku do zeszłego roku dla segregujących odpady, a posiadających kompostownik jest to 2 zł mniej od osoby. Dla niesegregujących odpadów mimo wszystko będzie drożej. Do tej pory płacili oni 52 zł od osoby, a teraz mimo chęci i posiadania kompostownika zapłacą 54 zł od osoby. Bez zakładania kompostownika zapłacą 60 zł za osobę. Nowością w tym roku jest możliwość elektronicznego wypełnienia deklaracji przez ePUAP, możliwość oddawania zielonych/bio odpadów bezpośrednio z gospodarstwa domowego w brązowych workach oraz nowe zasady przyjmowania odpadów w PSZOK-u.

Szerzej o tym temacie w kolejnym wydaniu Tygodnika Nowodworskiego.

Marzena Dobraczyńska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *