LEONCIN. Integracja i zabawa w szczytnym celu

2022-07-04 11:31:14

Determinacji im nie brakuje, co za tym idzie mają coraz większe grono darczyńców i sympatyków. Fundacja „A kuku” stworzyła miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie na co dzień zdobywają kolejne etapy samodzielności. Warsztat Terapii Zajęciowej „W sercu Kampinosu” działa od 2019, już na stałe wpisał się w krajobraz społeczności Górek w gminie Leoncin. Dzięki ogromnej pracy instruktorek i wolontariuszy każdy dzień uczestnicy warsztatu mają wypełniony zajęciami, ćwiczeniami i miłością


Oprócz bieżących wydatków, żeby zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki pobytu Fundacja zdobywa fundusze z różnych źródeł. Jednym z ważniejszych dotychczasowych celów był zakup specjalnego busa do przewożenia osób na wózkach. Panie z Fundacji zapukały do każdych drzwi i bus już jest gotowy do pracy! 26 czerwca na pikniku rodzinnym była okazja, żeby podziękować darczyńcom za ich otwarte serca i środki na zakup samochodu.

Czerwiec 2021 – Dzień Dziecka

Wtedy to na zorganizowanym Dniu Dziecka w Górkach zaczęła się społeczna zbiórka na zakup busa. Oprócz dofinansowania z PEFRON-u należało mieć środki własne.
Na busa uwzględniając dofinansowanie z PFRON (105 tys. zł) zebraliśmy łącznie 186 109 zł. Środki pochodziły z różnych źródeł: z budżetu WTZ (z części finansowanej ze środków starostwa powiatowego), firm: Reckitt Benckiser, Lukullus, Bank Spółdzielczy, Agencja Ubezpieczeniowa Gruszka, zrzutka oraz zbiórka podczas Dnia Dziecka. Nadwyżka 1 978 zł przeznaczona została na pokrowce na siedzenia oraz rejestrator jazd – podsumowuje całość kosztów kierownik WTZ i wiceprezes Fundacji „Akuku” pani Karolina Małek.

Potrzeb im nie brakuje

Dlatego w tym roku na pikniku rodzinnym znów mogły panie z Fundacji liczyć na hojność gości i mieszkańców. Na zorganizowanym pikniku było mnóstwo atrakcji. W tę upalną niedzielę dzieci mogły poskakać na dmuchańcu, wziąć udział w zawodach sportowych, pokolorować buźki, zapleść kolorowe warkoczyki, wydoić krowę (sztuczną oczywiście), a przy okazji wesprzeć WTZ. Te atrakcje możliwe były dzięki pomocy różnych firm i wolontariuszy oraz przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dla wszystkich były pyszne ciasta, grill, wata cukrowa i popcorn. Dzięki przekazanym fantom odbyła się loteria z cennymi nagrodami. Podczas całego wydarzenia towarzyszył koncert zespołu Granit. Środki zebrane w tym roku pójdą na remont i modernizację budynku, w którym mieści się warsztat. Panie z fundacji dziękowały wszystkim darczyńcom za hojność i wsparcie, ale również podziękowały i wręczały dyplomy uczestnikom WTZ ich rodzicom oraz opiekunom, którzy na co dzień pracują z osobami z niepełnosprawnością. Wieczorem na profilu w mediach społecznościowych ogłoszono, że podczas pikniku zebrano 9127,07 zł.
Teraz uczestnicy mają wakacje, ale w warsztacie praca trwa, bo remont budynku zbliża się nieuchronnie. Panie prezeski z Fundacji walczą z przeciwnościami i wygrywają, warto je wspierać, bo na stronie www.fundacjaakuku.pl można przeczytać: – Mówimy ustami, myślimy głową a działamy SERCEM – i tak się dzieje w Sercu Kampinosu.

Marzena Dobraczyńska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *