LEONCIN. II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Gminy Leoncin

2022-09-12 4:36:46

W niedzielę, 28 sierpnia nad jeziorem w Secyminku (gm. Leoncin) rozegrany został II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Gminy Leoncin. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Misiów Kolorowych, która w finale pokonała Tytansów


Na starcie turnieju zjawiło się 10 drużyn, które na gorących piaskach, malowniczo usytuowanego nad małym jeziorem secymińskim boiska do siatkówki plażowej, rywalizowały o miano najlepszej w tym sezonie. Pary ćwierćfinałowe przedstawiły się następująco:
Misie Kolorowe – Gorzewnickie Urwisy 2:0 (15:7, 15:7)
KFD Team – Atomówki+ 2:1 (9:15, 15:7, 15:5)
Las Palmas – Kurki Wodne 2:0 (15:4, 15:10)
Tytans – Easy Win 2:0 (15:4, 15:8)
I choć niespodzianka wisiała w powietrzu w zaciętym meczu pomiędzy KFD Team a Atomówkami+, to jednak ci pierwsi zameldowali się w półfinale, dołączając do Misiów Kolorowych, Las Palmas i Tytansów. Pomimo ogromnego zmęczenia to finałowe mecze stały na niezwykle wysokim poziomie. W meczu o 3. miejsce lepsi od drużyny Krzysztofa Lesińskiego okazali się Las Palmas pod wodzą Tomasza Michalczyka, podobnie jak przed rokiem wygrywając 2:0 (15:8, 15:12).
Wielki finał to było ponowne starcie drużyn, które zmierzyły się rok temu. Tym razem Misiom Kolorowym udało się zrewanżować i to oni zgarnęli złote medale, pokonując 2:1 (9:15, 15:13, 15:11) Tytansów. MVP Turnieju został wybrany Łukasz Kowalski ze zwycięskiej drużyny.
Poziom samego turnieju na pewno był wyższy niż rok temu. Świadczy o tym fakt, że do ostatniego seta ważyły się losy komu przyznamy statuetkę MVP, ponieważ było wielu zawodników, którzy na ten tytuł zasługiwali. To był trudny wybór, ale na pewno sprawiedliwy. Zawody przebiegały bez żadnych problemów, mecze rozgrywane były zgodnie z harmonogramem, dlatego zawodnicy na bieżąco wiedzieli kiedy i z kim będą grali i szybko mobilizowali się do swoich spotkań – mówi organizator, Piotr Górski.
Na pytanie czy w przyszłym roku również turniej zostanie rozegrany, nikt z organizatorów, ani zawodników nie ma najmniejszej wątpliwości.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *