LEONCIN. Groził, obrażał, a w końcu uderzył funkcjonariusza

2022-03-07 7:06:24

Policjanci z Czosnowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy, a także stosowanie gróźb w celu zaniechania przez nich czynności służbowych. Mężczyzna na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd. Dochodzenie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie, kilka dni temu udali się na interwencję do miejscowości Wilków nad Wisłą, w gminie Leoncin. Na miejscu ustalili, że obywatel Białorusi wszczął awanturę z właścicielem posesji. 34- latek był bardzo agresywny i nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych. Podczas interwencji używając słów wulgarnych, znieważył ich. Mężczyzna naruszył również nietykalność cielesną jednego z policjantów, uderzając go. Reakcja interweniujących była natychmiastowa. Obywatel Białorusi został zatrzymany. Ustalono również, że mężczyzna niedawno opuścił areszt, a w jego sprawie zapadł nieprawomocny wyrok w związku z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego.

Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu Policji w Czosnowie, którzy po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz stosowania gróźb w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Nowodworski sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec obywatela Białorusi najsurowszy ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *