LEONCIN. Dwa dni rejsów Nadwiślaninem

2020-08-25 11:24:07

W miniony weekend członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Enjoy Leoncin zorganizowali rejsy łodzią imieniem Nadwiślanin po Wiśle

Ze względu na pandemię nie udało się zorganizować kolejnej edycji Wiślanych Spotkań w Secyminie. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom i tęsknocie za flisackim klimatem, zorganizowano weekend rejsów Nadwiślaninem po Wiśle. Na miejscu każdy uczestnik otrzymał upominek oraz mógł nabyć ceramiczne rękodzieło wykonane przez członków Stowarzyszenia.

Rejsy zorganizowaliśmy na przyczółku wiślanym w Nowym Secyminie, bo to tam 3 lata z rzędu organizowaliśmy Wiślane Spotkania. Piknik, który z roku na rok zyskiwał coraz więcej uczestników. To tam, roku temu zwodowaliśmy też Nadwiślanina. W tym roku nasze działania wstrzymała pandemia. Własnymi środkami, dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli postanowiliśmy zorganizować rejsy Nadwiślaninem w jego macierzystej gminie Leoncin. Zainteresowanie rejsami było bardzo duże. Pływaliśmy z pozytywną energią bijącą od uczestników rejsów. Te dwa dni dodały nam chęci do dalszego działania – mówi organizatorka wydarzenia, Marzena Dobraczyńska.

Nie jest to jednak koniec działań Stowarzyszenia Enjoy Leoncin w tym roku.

Otrzymaliśmy dotację od Samorządu Województwa Mazowieckiego na zorganizowanie seansów filmowych w świetlicy wiejskiej w Leoncinie. Projekt nazwaliśmy “Kino Leo”. Będą wyświetlane filmy dla dzieci, dorosłych oraz pokaz specjalny dla uczestników WTZ W Sercu Kampinosu. Planujemy również marsze nordic walking dla mieszkańców gminy Leoncin. Mamy pomysł na turystyczną mapę naszej gminy, będzie to promocja atrakcyjnych miejsc, w tym działaniu wspiera nas wójt oraz NoviFoto Nowodworska Grupa Fotograficzna – dodaje pani Marzena. O poczynaniach Stowarzyszenia będziemy informować na bieżąco.

.

Ewa Gruszka, fot. Paulina Gocałek

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *